Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gry i zabawy na majówce Woli Niemieckiej

Aktualności

Gry i zabawy na majówce Woli Niemieckiej

Gry i zabawy na majówce Woli Niemieckiej

13.05.2016

II Piknik Majowy Woli Niemieckiej już za nami. 7 maja 2016 roku na terenie Mini ZOO w Leonowie odbyła się impreza integracyjna mieszkańców Woli Niemieckiej oraz jej sympatyków.

W tym roku piknik został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wspólna Wola”, które dzięki wsparciu swoich wolontariuszy, okolicznych firm oraz dotacji z Gminy Niemce stworzyło piękny punkt na mapie wydarzeń kulturalno-rozrywkowych gminy. W imprezie udział wzięło prawie 300 osób w tym 130 dzieci. Oprócz zabaw, konkursów i zawodów prowadzonych przez trójkę profesjonalnych animatorów można było polepić w glinie, poskakać na dmuchańcach oraz zwiedzić ZOO. Miłym urozmaiceniem spotkania był również występ z gitarą i śpiewem Jerzego Gromka, który od ubiegłego roku posiada już dużą grupę entuzjastów.

Piknik poprowadził Radny naszej gminy Kamil Rarak przy nieocenionej pomocy pani Sołtys Krystyny Wójtowicz. Wśród mieszkańców Woli Niemieckiej pojawili się również sympatyzujący z miejscowością Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Doradca Marszałka Województwa Lubelskiego Henryk Smolarz, Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek oraz Radni Piotr Pankowski i Władysław Maszkowski.

O godzinie 16.00 dzieci otrzymały dyplomy za uczestnictwo w pikniku oraz opaski odblaskowe – drobny gadżet, który czasem może uratować życie lub zdrowie na drodze. Rozdane zostały również broszury z informacyjne na temat przeprowadzania pierwszej pomocy.

Impreza zakończyła się w późnych godzinach wieczornych i mimo lekkiego załamania pogody pod koniec pikniku, wszyscy jego uczestnicy wracali do domów z uśmiechem na ustach.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90