Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Jak co roku okres wiosenny przynosi...

Aktualności

Jak co roku okres wiosenny przynosi kolejne inwestycje

Jak co roku okres wiosenny przynosi kolejne inwestycje

12.05.2016

Wiosna w naszej gminie w pełni, a razem z nią pojawiły się, bądź pojawią w najbliższym czasie utrudnienia na kilku naszych drogach. Jest to efekt rozpoczętych prac modernizacyjnych.

Jak już można było zauważyć od dobrych kilku lat, wraz z nadejściem cieplejszych dni na terenie Gminy Niemce ruszają prace przy nowych inwestycjach. Niestety w tym roku budżet na gminne inwestycje nie jest imponujący ale Wójt Krzysztof Urbaś razem z naszymi Radnymi jeszcze pod koniec ubiegłego roku po burzliwych debatach wypracowali zadowalający wszystkie strony plan działania.

I tak początek 2016 roku w gminnych inwestycjach przedstawia się następująco:

  • W miejscowości Niemce przy drodze krajowej nr 19 (ul. Lubelska) do użytku została oddana długo oczekiwana dodatkowa zatoka autobusowa z barierkami i wiatą dla pasażerów, której całkowity koszt wyniósł ok. 150 tys. zł.
  • W miejscowościach Wola Niemiecka i Boduszyn pojawiły się nowe lampy oświetlenia drogowego. Koszt 45 tys. zł.
  • Pod koniec kwietnia rozpoczęły się prace nad przebudową drogi gminnej nr 103358L w Stoczku i Stoczku Kolonii oraz drogi gminnej 106035L Stoczek Kolonia – Majdan Krasieniński. Będzie to jedna z większych inwestycji drogowych w naszej gminie w tym roku. Całkowita długość nowego odcinka asfaltowego wyniesie blisko 3,5 km. Gmina na realizację tego zadania otrzyma dotację z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. Schetynówki). Przewidywany całkowity koszt przebudowy to ok. 750 tys. zł.
  • Również w trakcie realizacji jest modernizacja kotłowni z oleju opałowego na gaz ziemny w Żłobku Gminnym „Bajkowa Kraina” w Niemcach.  Obecnie jest już wykonane przyłącze gazu reszta robót rozpocznie się lada chwila. Przewidywany koszt to 40 tys. zł.

W kolejce do realizacji czekają kolejne inwestycje. Po przetargach są następujące projekty:

  • Modernizacja 800 m drogi gminnej nr 106043 L będącej dojazdem do gruntów rolnych znajdującej się na działce nr 1569 w miejscowości Nasutów.
  • Przebudowa 150 m ulicy Brzozowej w Jakubowicach Konińskich.
  • Modernizacja 800 m drogi gminnej nr 106082 L będącej dojazdem do gruntów rolnych znajdującej się na działkach nr 1572,1573 oraz 1607/2 w miejscowości Nasutów.
  • Utwardzenie dna i odwodnienie wąwozu lessowego w ciągu drogi gminnej nr 112535L w Dysie oraz przebudowa ciągu dróg gminnych o numerach: 106071L i 112535L.

W planach na ten rok jest jeszcze rozpoczęcie budowy sali sportowej w Jakubowicach Koniński ale o tej inwestycji poinformujemy w późniejszym terminie.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90