Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Primus Inter Pares 2016 – Pierwszy...

Aktualności

Primus Inter Pares 2016 – Pierwszy wśród równych sobie

Primus Inter Pares 2016 – Pierwszy wśród równych sobie

04.05.2016

28 kwietnia 2016 roku odbył się już IV Interdyscyplinarny Konkurs Wiedzy Primus Inter Pares objęty Honorowym Patronatem przez Wójta Gminy Niemce - Pana Krzysztofa Urbasia. Do Zespołu Szkół w Krasieninie przybyło 51 uczniów z 7 szkół Gminy Niemce. O miano najlepszego rywalizowali uczniowie z klas trzecich szkół podstawowych – 15 uczestników, z klas IV – VI szkół podstawowych – 21 uczestników oraz z klas I – III gimnazjum – 15 uczestników. Każdy z zawodników przeżywał wiele emocji, wykazując się wiedzą z wielu dziedzin. Publiczność dopingowała uczniów do rywalizacji i żywiołowo nagradzała brawami wszystkich, czekając w napięciu na efekty zmagań.

Wysiłek włożony w zdobywanie wiedzy zawsze promują dorośli, którzy przybywają na konkurs. W bieżącej edycji mieliśmy przyjemność gościć Panią Wicewójt - Iwonę Pulińską, Panią Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracji Szkół - Annę Studzińską, Dyrektorów i Nauczycieli Szkół Podstawowych i Gimnazjów naszej gminy oraz przedstawicieli Rady Rodziców ZS w Krasieninie.

Od I edycji ideą konkursu jest docenianie ambitnych, mądrych i pracowitych uczniów. Organizatorzy dbają o to, by dzieci i młodzież obdarować cennymi nagrodami. Laureaci zostali uhonorowani wartościowym sprzętem elektronicznym. Cieszyli się z nagród głównych w postaci: tabletu, telefonów komórkowych, głośników, słuchawek czy nośników pamięci  ufundowanych przez Wójta Gminy Niemce. Dzięki ofiarności innych sponsorów mogliśmy również nagrodzić półfinalistów. W roku 2016 do grona osób wspierających konkurs dołączył Marszałek Województwa Lubelskiego – Pan Sławomir Sosnowski, który ufundował dla zwycięzców interesujące i efektowne nagrody książkowe. 

Jak co roku nasi goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, za który dziękujemy niezawodnej Radzie Rodziców. O wspaniałą atmosferę konkursu oraz o to, by każdy gość czuł się w naszej szkole dobrze zadbały Panie Dyrektor – Elżbieta Michalczuk i Elżbieta Fim.

Za wsparcie finansowe i ufundowanie nagród dziękujemy też pozostałym darczyńcom, którymi są: Bank Spółdzielczy w Niemcach, Krzysztof Rachańczyk – Auto Serwis, Tomasz Wejman – Delta, Roman Ziębowicz – Radny Gminy Niemce, Stanisław Sikora – Kowalstwo Artystyczne, Tomasz Dudek – Studio Reklamy i Sitodruku.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!

Lista Laureatów:

Kategoria Klas III Szkół Podstawowych

I miejsce – Dominik Muzyka – Zespół Szkół w Krasieninie

II miejsce – Jerzy Gizicki –Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

III miejsce – Katarzyna Krocz – Zespół Placówek Oświatowych w Dysie

Kategoria Klas IV – VI  Szkół Podstawowych

I miejsce – Antoni Joński – Zespół Szkół w Krasieninie

II miejsce – Marcin Barczak –Szkoła Podstawowa w Nasutowie

III miejsce – Patryk Wójtowicz - Zespół Placówek Oświatowych w Ciecierzynie

Kategoria Klas I – III Gimnazjum

I miejsce – Weronika Jamróz – Zespół Placówek Oświatowych  w Ciecierzynie

II miejsce – Andrzej Błaszczyk – Zespół Placówek Oświatowych   w Ciecierzynie

III miejsce –Aleksandra Wójtowicz – Zespół Szkół w Niemcach

Gratulujemy!!!

Beata Preidl
Katarzyna Pietrzak

 
 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90