Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski...

Aktualności

XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

XI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej

29.04.2016

We wtorek 26 kwietnia młodzież z gimnazjów w Krasieninie, Spiczynie i Niemcach oraz ze szkoły ponadgimnazjalnej w Niemcach spotkała się na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej „W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II”.

Konkurs odbył się w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach, który wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Niemcach jest organizatorem tegorocznych zmagań.  Młodzi recytatorzy już po raz jedenasty uczcili pamięć papieża Jana Pawła II.

W konkursie wzięło udział 18 recytatorów. Zgodnie z regulaminem uczestnicy prezentowali utwór Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II oraz wybrany wiersz ks. Jerzego Szymika.

Spotkanie otworzyła pani dyrektor Barbara Józefacka, która ciepło powitała recytatorów, ich opiekunów oraz gości: panią wójt Iwonę Pulińską, panią dyrektor GBP w Niemcach Renatę Antoszek oraz przewodniczącego Rady Rodziców ZS w Niemcach pana Kazimierza Nosala.

Recytacjom z uwagą przysłuchiwało się jury w składzie: pan Stanisław Zgierski (przewodniczący), pani Irena Aftyka, ks. Mariusz Szymaniak. Jurorzy  przyznali następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii gimnazjum:

I miejsce – Michał Kowalik (Gimnazjum nr 1 w Niemcach)

II miejsce – Kinga Jasińska (Gimnazjum nr 1 w Niemcach)

III miejsce – Paulina Adamczyk (Gimnazjum nr 1 w Niemcach), Paulina Ćwikła (Gimnazjum nr 1 w Niemcach)

Wyróżnienia – Julia Drzymała (Gimnazjum nr 3 w Krasieninie), Marta Stefaniak (Gimnazjum nr 3 w Krasieninie), Mateusz Tarnas (Gimnazjum nr 1 w Niemcach)

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

I miejsce – Lidia Różyk (ZSP w Niemcach)

II miejsce – Katarzyna Domin (ZSP w Niemcach)

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy, podziękowania oraz  atrakcyjne nagrody książkowe przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Niemcach.

Gratulujemy laureatom oraz wszystkim recytatorom!

Anna Zgierska 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90