Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Spotkanie mieszkańców z pracownikami...

Aktualności

Spotkanie mieszkańców z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy

Spotkanie mieszkańców z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy

12.04.2016

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób bezrobotnych z terenu naszej gminy pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie na czele z panią dyrektor Grażyną Gwiazdą oraz przy współpracy Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia zorganizowali 7 kwietnia 2016 roku seminarium pt. „Dotacje dla przedsiębiorczych”.

Po gminie Zakrzew i Wysokie było to już trzecie spotkanie pracowników PUP w Lublinie z mieszkańcami powiatu lubelskiego. Na sali w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach pojawiło się ponad 50 osób zainteresowanych różnymi formami wsparcia dla bezrobotnych i poszukujących pracy. Jednym z dominujących tematów tego seminarium były dotacje dla osób bezrobotnych na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej. Pracownicy Urzędu pokazali jak wypełnić wniosek, na co zwrócić szczególną uwagę, a przedsiębiorca z terenu Gminy Niemce, który skorzystał już z dotacji zapoznał zgromadzonych z praktyczną stroną prowadzenia własnej firmy.

Ważne informacje na temat prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby ubezpieczone w KRUS przekazał również Kierownik Wydziału Ubezpieczeń pan Artur Komor.

Podczas spotkania nasi mieszkańcy mieli także możliwość skorzystania z ofert pracy.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90