Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Mammobus w Niemcach. Zadbaj o swoje...

Aktualności

Mammobus w Niemcach. Zadbaj o swoje zdrowie na wiosnę!

Mammobus w Niemcach. Zadbaj o swoje zdrowie na wiosnę!

30.03.2016

Szanowni Państwo, w czwartek 7 kwietnia 2016 r. Panie w wieku 40 – 75 lat będą miały możliwość przebadania bezpłatnie piersi. Mammobus będzie oczekiwał na parkingu przy budynku Gminnego Ośrodka Kultury, a zarazem Ochotniczej Straży Pożarnej na ul. Różanej 10 w Niemcach.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

 „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.” 

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się: 

  • Niemce – 7 kwietnia przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Różana 10
  • Niedrzwica Duża – 5 kwietnia przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji, ul. Lubelska 10

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

  • 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

  • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu. 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90