Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Niedziela Palmowa w naszych parafiach

Aktualności

Niedziela Palmowa w naszych parafiach

Niedziela Palmowa w naszych parafiach

23.03.2016

Szósta niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej i rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. W tym roku ten dzień obchodziliśmy w ubiegłą niedzielę czyli 20 marca.

To właśnie w Niedzielę Palmową ma miejsce obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja do kościoła. W naszych parafiach również odbyły się uroczyste procesje, których uczestnicy nieśli kolorowe palmy, nie rzadko wykonane własnoręcznie. W Krasieninie o szczególną oprawę obrzędu zadbało Stowarzyszenie  Społeczna Inicjatywa Krasienina i Okolic im . Ireny Kosmowskiej, a w Dysie członkinie Koła Gospodyń Wiejskich. Panie osobiście wykonały przepiękne palmy dochodzące swoją długością nawet do 3 metrów, a uczestnicząc w procesji w strojach ludowych dodały kolorytu do obchodów Niedzieli Palmowej w swoich parafiach.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90