Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Przypominamy o Punktach Nieodpłatnej...

Aktualności

Przypominamy o Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Przypominamy o Punktach Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

21.03.2016

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie, w ramach zadania publicznego realizowanego w formie powierzenia zadania przez Zarząd Powiatu Lubelskiego, prowadzi Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. W ramach powierzonych zadań publicznych na terenie powiatu lubelskiego utworzono trzy Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej. Punkty będą funkcjonowały od 04 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016 r.

Punkty nieodpłatnych porad prawnych działają na zasadach i warunkach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. 2015 poz. 1255).

Punkty nieodpłatnych porad prawnych funkcjonują w oparciu o zasady poufności, bezpłatności, bezstronności, niezależności, samodzielności klienta, otwartości, a także aktualności i rzetelności informacji. Zakres poradnictwa obejmuje m.in. sprawy z zakresu: prawa cywilnego, rodzinnego, rzeczowego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, świadczeń socjalnych, prawa budowlanego i mieszkaniowego. 

plakat

Pełna informacja na temat Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Powiecie Lubelskim w dokumencie poniżej:

Informacje na temat porad prawnych w Powiecie Lubelskim

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90