Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Powiat Lubelski: Siatkarze amatorzy...

Aktualności

Powiat Lubelski: Siatkarze amatorzy rozpoczynają mistrzostwa

Powiat Lubelski: Siatkarze amatorzy rozpoczynają mistrzostwa

11.03.2016

Bychawa, Jabłonna, Niemce i Wojciechów będą w ten weekend gościć uczestników drugich Mistrzostw Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Lubelskiego. Udział w zawodach zapowiedziały 23 drużyny, czyli o 5 więcej niż przed rokiem

Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę 13 marca o 9.00 jednocześnie w czterech halach, gdzie wystąpią reprezentacje samorządów, instytucji i firm, które działają na terenie powiatu lubelskiego oraz tak zwane dzikie drużyny.

W trzech spośród czterech turniejów kwalifikacyjnych o awans do dalszej rundy będzie walczyć po 6 drużyn, a w jednej – 5. W hali przy Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego zagrają „Auto-Klima”, BLKS „Granit” Bychawa, „Executors” Kosarzew, „Gwoździe” Wysokie, KKS „Iskra” i „Oni”. W gimnazjum w Jabłonnie będą rywalizować „Hipcie” Głusk, „Domino – Znak”, KPS Zagrody, Powiat Lubelski, „Traktor Krzczonów Volley” i „Wysoczanka” Wysokie. Jedyny turniej z udziałem 5 zespołów odbędzie się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, gdzie zmierzą się „Dys Team”, KS Garbów, „Kursor”, OSP Krasienin i MRMZ.PL. Do turnieju, który odbędzie się w Zespole Szkół w Wojciechowie, przystąpią KM PSP Lublin, KS „Strażak” Wojciechów, „Lider Perła” Borzechów, „R-Soft Studio” „Smakuj życie UMWL” i ZSTK.

Finały mistrzostw odbędą się 3 kwietnia w Niemcach, a wywalczonego przed rokiem miana najlepszych bronią siatkarze „Traktor Volley” z Krzczonowa.

Kulminacją wiosennych zmagań siatkarskich w powiecie lubelskim będą, organizowane już po raz piąty, zawody z udziałem najlepszych zespołów z Pustomyt w obwodzie lwowskim i Korca w obwodzie rówieńskim na Ukrainie. Międzynarodowe zmagania zaplanowano na 16 kwietnia w Wojciechowie, a w szranki z zespołami z Ukrainy staną pod siatką najlepsze zespoły wyłonione podczas drugich mistrzostw o puchar starosty lubelskiego.

Organizatorzy zachęcają do kibicowania, a sponsorów do współpracy przy organizacji zawodów.

plakat

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90