Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Ferie, ferie i ... po feriach

Aktualności

Ferie, ferie i ... po feriach

Ferie, ferie i ... po feriach

10.03.2016

Za nami pierwszy tydzień nauki po dwutygodniowej przerwie feryjnej – czasu upragnionego odpoczynku dla wszystkich uczniów. Dla wielu z nich był to pracowity czas spędzony na różnego rodzaju zajęciach, o które zadbali dyrektorzy szkół, nauczyciele, stowarzyszenia, kluby sportowe, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach itp. Nikogo z uczniów korzystających z przygotowanej oferty feryjnej nie przerażał także fakt, że część tych zajęć odbywała się także w szkole.

Pierwszy tydzień ferii zimowych, w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach,  upłynął pod znakiem tańca. Uczestnicy feryjnych warsztatów tanecznych pracowali w dwóch grupach wiekowych pod kierunkiem wspaniałych tancerek mistrzowskiej grupy reprezentacyjnej Studia Tańca RYTHM – X: Izy Kuchciak i Marzeny Ciołek. Młodzi tancerze doskonalili się w takich technikach jak hip -hop, new style, dancehall i videoclip dance. Warsztaty zakończyła Jubileuszowa X Edycja Feryjnego Turnieju Tańca, w którym brało udział ponad 30 uczestników rywalizujących ze sobą w czterech kategoriach tanecznych na dwóch poziomach zaawansowania: RISING STARS i SHINING STARS. W oczekiwaniu na werdykt jurorski tancerze, publiczność oraz zaproszeni goście bawili się na pokazach etiud warsztatowych oraz uczestnicząc we wspaniałej bitwie tanecznej.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach zrealizował również  warsztaty plastyczne, które poprowadziła pani Iwona Duda. W pierwszym tygodniu tygodniu ferii zajęcia odbywały się w Domu Strażaka w Krasieninie, a w drugim w siedzibie GOK w Niemcach. Warsztaty odbyły się pod hasłem „Moje miejsce na ziemi”. Celem zajęć było poznanie szczególnie cennych obiektów poprzez stworzenie plastycznej panoramy miejscowości. Dzieci wspólną pracą tworzyły wielkoformatowe obrazy. Na obrazach widoczne są zabytki architektury i elementy miejscowego krajobrazu oczywiście przetworzone przez dziecięcą wyobraźnię. Młodzież ze starszych grup doskonaliła się w malarstwie sztalugowym.

Już po raz kolejny w okresie ferii zimowych w naszej gminie (tym razem w ZPO w Ciecierzynie) odbywała się realizacja projektu edukacji ekonomicznej, skierowanego do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskichpod nazwą „Na własne konto”., którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W trakcie pierwszego tygodnia ferii zimowych 21 gimnazjalistów z terenu naszej Gminy – uczniów z Ciecierzyna, Krasienina i Niemiec poprzez zabawę i gry edukacyjne poznawała podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w przyszłości umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. Ponadto uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Bank Pekao  SA. I Oddział w Lublinie, ul. Nowowiejska 2, i w Filii nr 1 w  Elizówce oraz odwiedzili firmę POL-SKONE - producenta drzwi i okien drewnianych, którego siedziba mieści się m.in. na terenie naszej gminy – w Niemcach. Ponadto mieli możliwość poznać bliżej przedsiębiorstwo, które przez 17 lat działalności stało się jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży stolarki budowlanej w naszym regionie.

http://www.zpociecierzyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=623:projekt-na-wasne-konto&catid=15:strona-gowna&Itemid=1

19 lutego na zaproszenie Gminnego Centrum Aktywizacji Społecznej i Zawodowej w Nasutowie grupa młodzieży  z ZS w Niemcach,  ZS w Krasieninie wraz z  absolwentami szkół z całej gminy współpracowała w przygotowaniach do napisania wniosku w ramach projektu „Równać Szanse 2016”. Uzyskanie grantu w ramach tego Programu umożliwi realizację działań skierowanych do młodzieży i wybranych przez młodzież z terenu Gminy Niemce.

https://zsniemce.edupage.org/album/#gallery/1057

Aktywnie pracowali dziennikarze z ZS w Niemcach - fotoreporterzy KLEKSA (gazetka szkolna ZS w Niemcach), którzy 15 i 22 lutego, już po raz kolejny wzięli udział w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez pana Pawła Jusyna z Grupy Fotografów Lubelskich.  Tym razem uczniowie zgłębiali tajniki fotografii otworkowej. W środowe przedpołudnia spotykali sie szkolni recytatorzy. Zdjęcia w albumie fotograficznym na stronie ZS w Niemcach

https://zsniemce.edupage.org/album/#gallery/1053
https://zsniemce.edupage.org/album/#gallery/1051

W ZS w Krasieninie podczas dwóch tygodni ferii aktywnie pracowała sekcja karate SHOTOKAN pod bacznym okiem trenera i przygotowywała się do ważnych rozgrywek sportowych. Uczniowie z koła teatralnego doskonalili swój kunszt artystyczny, również przygotowując się do występów i przeglądów teatralnych. Ci, którzy zatęsknili za wiedzą mieli okazję uczestniczyć w dodatkowych zajęciach edukacyjnych, na których przygotowywali się do egzaminów zewnętrznych – zajęcia te były adresowane do uczniów gimnazjum.

W czasie ferii zimowych nie mogło także zabraknąć oferty zajęć sportowych. Systematycznie ćwiczyły kluby sportowe z terenu naszej gminy m.in. prężnie trenowali chłopcy należący do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Niemcach  - w pierwszym tygodniu były to treningi na zgrupowaniu w Zarzeczu kolo  Biłgoraja, a w drugim na sali ZS w Niemcach, gdzie mogli także poćwiczyć grę w piłkę nożną pod okiem trenerów wszyscy chętni uczniowie sp i gimnazjum. Odbywały się też zajęcia Klubu Karate tradycyjnego „Bushi”.

 Pracowite ferie miały także piłkarki ręczne z Niemiec.Grupa szkoliła swoje umiejętności przygotowując się do kolejnych rozgrywek ligowych. Treningi odbywały się na Hali Globus w Lublinie (8 spotkań), gdzie dziewczęta miały możliwość rozegrania kilku meczów sparingowych. Po treningu była także okazja do spotkania i obserwowania treningów aktualnych Mistrzyń Polski – zespołu MKS Selgros Lublin.

Także w drugim tygodniu ferii w Sali gimnastycznej ZPO w Ciecierzynie odbywały się zajęcia sportowe piłki nożnej dla dzieci z Gminy Niemce zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy w Dysie.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90