Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI XV Turniej Poezji Dziecięcej w...

Aktualności

XV Turniej Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie

XV Turniej Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie

16.02.2016

12 lutego 2016 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się XV Turniej Poezji Dziecięcej pod patronatem Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. W konkursie wzięło udział 57 uczestników ze szkół podstawowych i przedszkoli działających na terenie Gminy Niemce. Prezentacje oceniane były przez jury w składzie: Anna Krawczyk - dyrektor Działu Edukacji Kulturalnej w Centrum Kultury w Lublinie; Anna Kistelska - instruktor słowa Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie; Irena Aftyka - instruktor kultury słowa Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach.

Turniej Poezji Dziecięcej w Ciecierzynie organizowany  przez Katarzynę Wieczorek i Grażynę Wójtowicz, odkrywa i wspiera młode talenty recytatorskie uczniów szkół podstawowych i przedszkoli gminy Niemce już od piętnastu lat. Organizowany jest we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury w Lublinie i posiada status eliminacji do Małego Konkursu Recytatorskiego . Wśród laureatów typowani są uczniowie reprezentujący Gminę Niemce w powiatowym etapie przesłuchań w Lublinie. W przedsięwzięciu dotychczas zaprezentowało się już około 800 uczniów szkół i przedszkoli z terenu naszej gminy, a wielu z nich odniosło sukces w finale na etapie wojewódzkim.

W tegorocznym turnieju do etapu powiatowego zakwalifikowały się następujące osoby:

Julia Majchrzak  z Zespołu Szkół w Niemcach
Opiekun: Małgorzata Dynerowicz

Hanna Mytyk  z Zespołu Szkół w Niemcach
Opiekun: Iwona Choina

Aleksandra Florek  ze Szkoły Podstawowej w Jakubowicach Konińskich
Opiekun: Bożena Flor

Dominika Prokop z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
Opiekun: Urszula Zielonka

Julia Gawrońska  z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
Opiekun: Grażyna Wójtowicz, Katarzyna Wieczorek

Joanna Kozieł  z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie
Opiekun: Grażyna Wójtowicz, Katarzyna Wieczorek

Pełna lista nagrodzonych na stronie: ZPO Ciecierzyn

Wśród zaproszonych gości był także Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, który rokrocznie wspiera młode talenty recytatorskie z naszej gminy.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim osobom wspierającym organizację XV Turnieju Poezji Dziecięcej, a w szczególności:

  • Panu Krzysztofowi Urbasiowi Wójtowi Gminy Niemce,
  • Panu Tomaszowi Błaszczykowi właścicielowi firmy PHU Błaszczyk Mercedes Serwis,
  • Zarządowi Banku Spółdzielczego w Niemcach
  • Panu Janowi Szulżykowi dyrektorowi POL-SKONE Sp.z o.o. w Lublinie
  • Gminnej Spółdzielni Rolniczo Handlowej w Niemcach
  • Panu Andrzejowi Rożenowi  prezesowi „ABC Papier” w Lublinie,
  • Pani Wandzie Wnukowskiej właścicielce Firmy Dyspol w Dysie,
  • Panu Grzegorzowi Niećko dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach

 

 
 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90