Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI XI Powiatowy Festiwal Piosenki...

Aktualności

XI Powiatowy Festiwal Piosenki Niezapomniane melodie Ciecierzyn 2016

XI Powiatowy Festiwal Piosenki Niezapomniane melodie Ciecierzyn 2016

09.02.2016

4 lutego 2016 r. już po raz 11 w ZPO w Ciecierzynie spotkali się młodzi artyści ze szkół Powiatu Lubelskiego, aby na festiwalowej scenie zaprezentować swój talent wokalny i artystyczny. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Krzysztof Babisz - Lubelski Kurator Oświaty, Paweł Pikula - Starosta Lubelski oraz Krzysztof Urbaś - Wójt Gminy Niemce.

Tematem bieżącej edycji konkursu były polskie piosenki pochodzące z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Jak się okazało, bogaty repertuar tego okresu mimo upływu lat jest ciągle popularny i bliski. Publiczność wysłuchała w sumie 38 prezentacji  piosenek konkursowych w wykonaniu dzieci i  młodzieży: z 2 przedszkoli, 12 szkół podstawowych, 5 gimnazjów oraz 1 szkoły ponadgimnazjalnej. Na festiwalowej scenie można było usłyszeć przeboje z repertuaru najpopularniejszych artystów przedwojennego polskiego kina oraz teatru rozrywkowego takie jak: „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Wąsik, ach ten wąsik”, „Już nie zapomnisz mnie”, „Ta ostatnia niedziela” itp. Hitem festiwalu okazały się piosenki: „Ada to nie wypada” oraz „Ach śpij kochanie”.

Artyści i opiekunowie zadbali o najmniejsze detale i dołożyli wszelkich starań, aby ich występ artystyczny przeniósł słuchaczy w bajeczny świat dwudziestolecia międzywojennego (stroje, rekwizyty, fryzury itp.). O właściwy klimat zadbali również organizatorzy imprezy wykonując stylową scenografię sceny. Nic więc dziwnego, że uczestnicy chętnie fotografowali się na jej tle, chcąc zatrzymać na dłużej te niepowtarzalne chwile. Prezentacje oceniała profesjonalna Komisja w składzie: p. Krzysztof Kramek, p. Bożena Stępień oraz p.Andrzej Sar. Dzięki hojności instytucji patronujących oraz licznym sponsorom laureaci festiwalu otrzymali atrakcyjne nagrody. W tym roku jury mogło nagrodzić także szkoły, którym wręczono upominki za całokształt przygotowań do tegorocznych prezentacji festiwalowych. Wyróżnieni zostali również nauczyciele – opiekunowie artystyczni za wkład w przygotowanie swoich podopiecznych do występów oraz rozwój ich talentu. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie szkoły i trzech nauczycieli z naszej gminy: ZPO w Ciecierzynie – p. Magdalena Stawecka oraz ZS w Niemcach – p. Ireneusz Bachonko i p. Grażyna Gliwka ze SP w Nasutowie. Gratulujemy!

Organizatorzy jak co roku przygotowali dla wszystkich uczestników imprezy ciepły poczęstunek, pączki z okazji „tłustego czwartku” oraz  zdrowe owoce i soki.

Wśród festiwalowej publiczności zasiedli m.in.: przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego – p. Magdalena Urbaś – Dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego, p. dr inż. Henryk  Smolarz – Doradca Marszałka Województwa Lubelskiego, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Lublinie: p. Aleksandra Sępoch – Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju Edukacji, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublinie: p. Beata Brudzisz – Janiszewska – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, radni powiatowi: p. Agnieszka Woźniak – Urban, p. Zbigniew Bernat, przedstawiciele Gminy Niemce: p. Krzysztof Urbaś -  Wójt Gminy Niemce, p. Sławomir Mroczek - Przewodniczący Rady Gminy,  p. Roman Wysocki – Zastępca Przewodniczącego Rady,  radni gminy Niemce: p. Grażyna Gliwka, p. Piotr Pankowski, p. Marek Podstawka oraz licznie zaproszeni goście, rodzice, uczniowie i  nauczyciele.

Tegoroczny festiwal dobiegł końca. Gratulujemy wszystkim laureatom i wyróżnionym artystom. Dyrekcja ZPO w Ciecierzynie i koordynatorki konkursu p. Urszula Zielonka i p. Jadwiga Kicińska  już dziś zapraszają za rok. Jaka będzie tematyka? Jeszcze nie wiadomo, za to wiadomo, że na uczestników będą czekały niezapomniane chwile, pełne emocji i wzruszeń oraz gościnna atmosfera ZPO w Ciecierzynie.

Zapraszamy do obejrzenia skrótowego materiału filmowego oraz galerii zdjęć. Szczegóły z organizacji i przebiegu imprezy w tym wyniki konkursu na stronie internetowej ZPO w Ciecierzynie.

http://www.zpociecierzyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=615:ju-po-festiwalu&catid=15:strona-gowna&Itemid=1 )

 
 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90