Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Jasełka w placówkach oświatowych...

Aktualności

Jasełka w placówkach oświatowych naszej gminy

Jasełka w placówkach oświatowych naszej gminy

23.12.2015

Coroczną tradycją przed przerwą świąteczną w szkołach i przedszkolach Gminy Niemce są występy dzieci w jasełkach – tradycyjnych przedstawieniach artystycznych o tematyce bożonarodzeniowej.

W Polskiej tradycji okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy obfitujący w refleksje i serdeczne spotkania w gronie najbliższych. W ostatnich dniach nauki przed przerwą świąteczną w szkołach i przedszkolach na terenie naszej gminy odbyły się jasełka – tradycyjne przedstawienia artystyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem prezentowały umiejętności recytatorskie i wokalne przekazując nam historię Narodzenia Pańskiego. Spotkania jasełkowe wypełnione również były wspólnym kolędowaniem oraz serdecznym składaniem bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń podczas dzielenia się opłatkiem. W części występów na zaproszenie społeczności placówek oświatowych uczestniczyli również przedstawiciele władz gminnych. 

Poniżej zamieszczmy fotorelację oraz krótki materiał filmowy. 

 
 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90