Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Nawałnica z gradem nad Gminą Niemce

Aktualności

Nawałnica z gradem nad Gminą Niemce

Nawałnica z gradem nad Gminą Niemce

30.11.2015

Dzisiaj w godzinach porannych przez teren naszej gminy przetoczyła się potężna burza z gradem i wyładowaniami atmosferycznymi. Mieszkańcy nie przypominają sobie aby takie anomalie pogodowe kiedykolwiek nawiedziły Gminę Niemce.

Tuż po sesji Rady Gminy Niemce Wójt Krzysztof Urbaś oraz Przewodniczący Rady Sławomir Mroczek udali się w teren aby naocznie zapoznać się ze zniszczeniami pozostawionymi po niecodziennej jak na tę porę roku burzy. Największe spustoszenie nawałnica wyrządziła w miejscowościach Stoczek Kolonia i Nasutów. W okolicy remizy OSP w Stoczku Kolonii wichura powyrywała wiekowe drzewa z korzeniami i wręcz zmiotła ze swojej drogi blaszany garaż. W Nasutowie w ciągu 10 sekund część dachu z Zakładu Przetwórstwa Mięsnego „Ryjek” została rozrzucona po okolicznych polach przy okazji uszkadzając dwa samochody. „To cud, że przy takiej skali zniszczeń nikt nie został ranny.” – powiedziała właścicielka przetwórni. W gospodarstwie sąsiadującym z firmą „RyjeK” potężne drzewo zostało przewrócone na ogrodzenie, a na budynkach gospodarczych wichura uszkodziła dachy.

Dzięki pomocy naszych Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej powalone drzewa zostały bardzo szybko usunięte z dróg, a uszkodzone budynki zabezpieczone.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90