Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI W niezwykłym świecie baśni… V edycja...

Aktualności

W niezwykłym świecie baśni… V edycja Nocnego czytania

W niezwykłym świecie baśni… V edycja Nocnego czytania

24.11.2015

W Zespole Szkół w Krasieninie piątkowe popołudnie i noc z 13 na 14 listopada 2015 roku upłynęły pod hasłem W niezwykłym świecie baśni…Była to piąta - jubileuszowa edycja akcji czytelniczej organizowanej w naszej szkole w ramach Ogólnopolskiej Społecznej Akcji Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Dzięki dyrektor szkoły Elżbiecie Michalczuk już kolejny raz wokół tej cennej inicjatywy skupili się licznie nauczyciele, rodzice oraz uczniowie klas IV – VI SP, którzy mieli możliwość uczestniczenia w wielu atrakcyjnych wydarzeniach przygotowanych specjalnie dla nich i rozgrywających się w baśniowej scenerii szkoły.

Nocne czytanie ma na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku do głośnego czytania zaproszony został dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Niemcach  Grzegorz Niećko oraz nauczyciele: Urszula Adamczyk i Bożena Gajos. Lekturą wieczoru była powieść Katherine Paterson Most do Terabithii.

Grupa teatralna uczniów klasy VI i V prowadzona przez Izabelę Sałuch zgodnie z tematyką V edycji Nocnego czytania przygotowała dla uczestników premierę 5 baśniowych scenek. Talenty aktorskie młodych wykonawców spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Oklaskiwana była Królewna Śmieszka, Wilk, który przestrzegał przed zawieraniem znajomości w lesie, Kapciuszek oraz zbyt długo drzemiąca Śpiąca Królewna.

Dzięki wyobraźni i pomysłowości uczestników spotkania czytelniczego bal baśniowych postaci cieszył kolorami, emanował radością, inspirował do dobrej zabawy. W muzycznym nastroju uczniowie mogli wykazać się talentem wokalnym w trakcie wspólnego karaoke, do którego zachęcał nauczyciel muzyki Piotr Preidl. Każdy mógł zaśpiewać swój ulubiony przebój solo, w duecie lub z grupą przyjaciół.

Jubileuszowa  edycja Nocnego czytania jak co roku zapewniła uczestnikom wiele atrakcji kulinarnych. Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Guz i inne mamy przygotowały pyszny poczęstunek. Dzieci zajadały się pizzą, kolorowymi kanapkami, a ukoronowaniem świętowania jubileuszu był okazały i pyszny tort upieczony przez jedną z mam Małgorzatę Rachańczyk.

Podsumowaniem poprzednich spotkań czytelniczych była prezentacja multimedialna, przypominająca ubiegłe lata. Przygotowały ją dla nas redaktorki gazety szkolnej Coś innego – Martyna Krupa, Weronika Kucharzyk, Maja Machowicz, Gabrysia Kucharzyk i Dorota Drozd,które włączyły się też w organizację zabaw integracyjnych.

Ciekawym akcentem spotkania był turniej gier planszowych zorganizowany przez ucznia klasy VI Antoniego Jońskiego. W rozgrywkach umysłowych do późnego wieczoru brali udział chłopcy z wszystkich klas.

Gdy nadszedł czas na sen,  grupy dziewcząt i chłopców wysłuchały kolejnych fragmentów powieści „Most do Terabithii”. Tylko raz w roku można posłuchać nauczycieli czytających do snu, między innymi: wicedyrektor Elżbiety Fim, Jolanty Wierzchoń, Beaty Preidl,  Agaty Jońskiej.

Sportową stroną naszego spotkania zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego: Artur Zdanowicz i Jan Piszyk, którzy zorganizowali nocną gimnastykę dla tych, którzy nie mogli zasnąć. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwał konserwator szkolny Wojciech Pawlak.

V jubileuszowe spotkanie czytelnicze dostarczyło uczestnikom wielu ciekawych wrażeń i  zakończyło się wielkim sukcesem.

Beata Praidl
Jolanta Wierzchoń

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90