Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wyróżnienie na I Ogólnopolskiej Gali...

Aktualności

Wyróżnienie na I Ogólnopolskiej Gali Europejskich Dni Dziedzictwa

Wyróżnienie na I Ogólnopolskiej Gali Europejskich Dni Dziedzictwa

17.11.2015

W czwartek, 5 listopada w sali koncertowej Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu odbyła się I Ogólnopolska Gala Europejskich Dni Dziedzictwa (EDD). Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, prof. dr hab. mgr inż. arch. Małgorzata Rozbicka rozdała m.in. wyróżnienia najlepszym organizatorom EDD w Polsce. Wśród nich były dwie nauczycielki z naszej gminy: p. Ewa Kołtunik – nauczycielka historii i geografii w ZS w Krasieninie oraz p. Alina Gromaszek – wicedyrektor w ZPO w Ciecierzynie, które jednocześnie znalazły się w gronie pięciu organizatorów z Lubelszczyzny, wyróżnionych za organizację Europejskich Dni Dziedzictwa.

                   wyróżnienie          wyróżnienie

Europejskie Dni Dziedzictwato coraz bardziej rozpoznawalna marka pośród imprez o charakterze edukacyjno-kulturalnym w Polsce, które mają na celu nie tylko promocję dziedzictwa, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę jego ochrony i zachowania dla przyszłych pokoleń. Niemal 2 tysiące wydarzeń na terenie całego kraju i ponad 320 tysięcy uczestników. Od 23 lat z roku na rok zainteresowanie Europejskimi Dniami Dziedzictwa rośnie. W ZS w Krasieninie wydarzenia związane z EDD realizowane są nieprzerwanie od 2008 r.. Pomysłodawcą i głównym koordynatorem obchodów jest p. Ewa Kołtunik. Każda edycja EDD była niepowtarzalna i wyjątkowa oraz przyświecał jej inny temat przewodni. Na uwagę zasługuje fakt iż do 2013 r. była to jedyna szkoła w gminie i powiecie, która realizowała tak wielkie przedsięwzięcie. W  2014 r. z inicjatywy p. wicedyrektor Aliny Gromaszek do akcji przyłączyła się kolejna szkoła z terenu naszej gminy – ZPO w Ciecierzynie. Wydarzenia z poszczególnych edycji EDD były szczegółowo prezentowane na stronie internetowej gminy oraz w lokalnej gazecie „Taka gmina” we wrześniu każdego roku.  Cieszy niezmiernie fakt, że koordynatorzy, a raczej koordynatorki tych działań potrafiły zaprosić do realizacji całą społeczność szkolną, władze gminy ,inne placówki oświatowe, a także  nawiązać współpracę z licznymi instytucjami kultury i nauki. Obu Paniom gratulujemy ogromnego wyróżnienia, życzymy kolejnych oryginalnych pomysłów i dalszych sukcesów, a wszystkich mieszkańców gminy Niemce już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycjiEuropejskich Dni Dziedzictwa.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90