Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Diamentowe i Złote Gody w naszej gminie

Aktualności

Diamentowe i Złote Gody w naszej gminie

Diamentowe i Złote Gody w naszej gminie

22.10.2015

Rokroczne organizowanie Jubileuszu Złotych Godów dla par z terenu naszej gminy stało się już tradycją. Jednak sobotnie uroczystości z tej okazji były szczególne. 17 października 2015 roku wśród jubilatów z 50-letnim stażem małżeńskim świętowały również pary obchodzące w tym roku Diamentowe Gody, czyli Jubileusz 60-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną w intencji jubilatów w kościele parafialnym w Niemcach. Po mszy ks. proboszcz Krzysztof Galewski osobiście pogratulował szacownym małżonkom wręczając każdej parze z osobna pamiątkowe dyplomy.

Z kościoła jubilaci wraz ze swoimi rodzinami udali się do Zespołu Szkół w Niemcach. Tutaj w pięknie udekorowanej sali, Poseł na Sejm RP Henryk Smolarz w towarzystwie Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, Przewodniczącego Rady Gminy Niemce Sławomira Mroczka oraz Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Niemcach Doroty Gajo, udekorował małżonków Medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadawanym z tej okazji przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Cztery pary, które od 10 lat posiadały już takie odznaczenie, otrzymały pamiątkowe upominki.

Po części oficjalnej i tradycyjnym toaście wszyscy zgromadzeni skosztowali wspaniałego tortu przygotowanego specjalnie na tą okazję. Uroczystość dopełniły występy uzdolnionej młodzieży z Zespołu Szkół w Niemcach oraz niezawodny Zespół Ludowy „Dysowiacy”, przy którym część sali ruszyła do tańca.

Wszystkim jubilatom życzymy wiele lat w zdrowiu i wzajemnej miłości.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90