Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Październikowa Sesja Rady Gminy Niemce

Aktualności

Październikowa Sesja Rady Gminy Niemce

Październikowa Sesja Rady Gminy Niemce

22.10.2015

W ubiegły piątek, tj. 16 października 2015 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się XII Sesja Rady Gminy Niemce.

Obrady otworzył Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek. Na sesji podjęto m.in. uchwałę w sprawie programu współpracy Gminy Niemce z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2016, uchwały dotyczące gminnych inwestycji oraz uchwałę w sprawie wyborów ławników do Sądu Okręgowego  w Lublinie, Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie oraz do Sądu Rejonowego Lublin – Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku na kadencję 2016 – 2019. Po zliczeniu głosów, przewodniczący komisji skrutacyjnej przedstawił informację odnośnie wyboru ławników do poszczególnych sądów.

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wybrano na ławnika:

  • Ewę Aleksandrę Bzicką
  • Teresę Jadwigę Domownik
  • Annę Małgorzatę Kasperek

Do Sądu Rejonowego Lublin – Zachód w Lublinie wybrano na ławnika:

  • Marzannę Marię Żeleźnik
  • Stanisława Kazimierza Staszka

Do Sądu Rejonowego Lublin – Wschód w Lublinie wybrano na ławnika:

  • Monikę Elżbietę Piskorską
  • Katarzynę Kasperek

Porządek obrad XII Sesji Rady Gminy Niemce

Pod koniec obrad na salę przybyła Dyrektor Gminnego Ośrodka Administracyjnego Szkół Anna Studzińska. Pani Dyrektor przekazała zgromadzonym informacje na temat działań naszej gminy na rzecz edukacji, dzięki którym Gmina Niemce po raz piąty otrzymała certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” oraz Nagrodę Specjalną Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Przekazała również na ręce Przewodniczącego bukiet kwiatów od Rady Rodziców z Zespołu Szkół w Niemcach z okazji ślubowania pierwszych klas w podziękowaniu władzom gminy za zapewnienie wzorowych warunków nauki w ich placówce.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90