Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Program profilaktycznych badań USG...

Aktualności

Program profilaktycznych badań USG dla rolników

Program profilaktycznych badań USG dla rolników

28.09.2015

W ubiegły piątek 25 września 2015 r. na placu za pawilonem handlowym w Niemcach stacjonował mobilny gabinet USG. Mieszkańcy naszej gminy podlegający ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie lub pobierający emeryturę lub rentę z KRUS mogli poddać się bezpłatnemu badaniu USG jamy brzusznej i tarczycy.

Profilaktyczne badania odbywają się w ramach akcji „Zdrowy Rolnik”. W okresie od września do października br. w 90 wybranych miejscowościach województw: lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego na jeden dzień pojawia się ambulans, w którym po uprzedniej rejestracji pod bezpłatnym numerem infolinii przeprowadza się badania USG. Program odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego. Finansowany jest z pozabudżetowych środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i realizowany we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Warunkiem udziału w piątkowych badaniach było dostarczenie do mobilnego gabinetu USG aktualnego zaświadczenia o podleganiu ubezpieczeniu bądź ustalonym prawie do emerytury lub renty z KRUS, okazanie dowodu tożsamości oraz podpisanie zgody na badania. Po przeprowadzonych badaniach każdy otrzymał wyniki oraz kierunkowe informacje dotyczące dalszego postępowania.

W naszym województwie akcja trwa od 14 września do 23 października. Jak nas poinformował zastępca Dyrektora OR KRUS w Lublinie Grzegorz Gąbka, osoby które nie mogły w piątek pojawić się w mobilnym gabinecie USG w Niemcach mogą skorzystać z drugiego etapu programu, czyli szerszej gamy bezpłatnych badań w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. Aby skorzystać z tej oferty należy się zarejestrować w Oddziale Regionalnym KRUS w Lublinie.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90