Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Podsumowanie ostatnich inwestycji...

Aktualności

Podsumowanie ostatnich inwestycji Gminy Niemce

Podsumowanie ostatnich inwestycji Gminy Niemce

23.09.2015

Pierwsze półrocze b.r. w naszej gminie należało do inwestycji drogowych, natomiast w drugim jak na razie przeważającą część stanowią prace przy rozbudowie sieci oświetleniowej.

I tak dla zwiększenia bezpieczeństwa przy Szkole Podstawowej w Nasutowie zostały zainstalowane cztery lampy, na ukończeniu są trzy odcinki oświetlenia drogowego w miejscowościach: Swoboda – 200 m przy drodze powiatowej nr 2222L, Osówka – 400 m przy drodze powiatowej 2201L i Krasienin Kolonia 800 m przy drodze wojewódzkiej nr 809 (przy pałacu). W wymienionych lokalizacjach lampy już stoją, czekamy tylko na podłączenie ich do sieci energetycznej. Kolejne trzy odcinki oświetlenia są w trakcie budowy. W Krasieninie przy drodze wojewódzkiej nr 809 w kierunku Majdanu Krasienińskiego realizuje się kolejne 700 m, a w Elizówce przy dwóch ok. 500 m odcinkach rozpoczęły się prace ziemne. Przybliżony koszt realizacji tych inwestycji to 692 tys. zł.

Oczywiście drogi na naszym terenie nadal są i będą modernizowane. Dzięki współpracy władz Gminy Niemce z władzami Gminy Jastków mieszkańcy Jakubowic Konińskich Kolonia i Smug doczekali się remontu ul. Klonowej. Za kwotę ok. 250 tys. zł. 1300 metrowy odcinek otrzymał nową nawierzchnię asfaltową.

Drogi i oświetlenie to nie jedyne potrzeby naszych mieszkańców. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się prace przy budowie pierwszego w Gminie Niemce skateparku - specjalnego toru przeznaczonego do uprawiania sportów ekstremalnych (jazda na deskorolce, hulajnodze BMX czy wyczynowa jazda na rolkach). Nowy obiekt sportowy został zlokalizowany przy ul. Różanej w Niemcach pomiędzy boiskiem GKS Niemce a Orlikiem. Przewidywany koszt inwestycji to 320 tys. zł. Mamy nadzieję że skatepark w Niemcach w istotny sposób poszerzy ofertę obiektów sportowych w naszej gminie.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90