Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Dożynki Wojewódzkie 2015 w Końskowoli

Aktualności

Dożynki Wojewódzkie 2015 w Końskowoli

Dożynki Wojewódzkie 2015 w Końskowoli

17.09.2015

W ubiegłym roku Niemce, a teraz Końskowola. 13 września 2015 r. na terenie Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyły się Dożynki Wojewódzkie 2015. W kulminacyjnym momencie impreza zgromadziła ponad 20 tys. widzów.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą celebrowaną przez arcybiskupa Stanisława Budzika, po której barwny korowód wieńców przemaszerował ulicami Końskowoli. Po tradycyjnym obrzędzie dożynkowym, zaprezentowanym na scenie odbyła się część oficjalna z okolicznościowymi przemówieniami władz województwa lubelskiego.

Na takich obchodach oczywiście nie mogło zabraknąć gospodarza ubiegłorocznych Dożynek Wojewódzkich 2014 czyli Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, który przybył z małżonką.

Część artystyczną rozpoczęły występy grup folklorystycznych z naszego województwa. Wśród kilku zespołów wyróżnionych możliwością zaprezentowania się na dożynkowej scenie znalazł się także zespół ludowy „Dysowiacy”.

Jednak największą publiczność zgromadziły popołudniowe występy zespołów After Party, Piękni i Młodzi, Pawkin oraz gwiazda wieczoru – Wilki.  

Zapraszamy także do zapoznania się z relacją Radia Lublin z dożynek. Jednymi z rozmówców byli członkowie zespołu "Dysowiacy":

http://moje.radio.lublin.pl/dozynki-wojewodzkie-tym-razem-w-konskowoli.html

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90