Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Wspomnienia z wakacji Fundacji Sempre...

Aktualności

Wspomnienia z wakacji Fundacji Sempre a Frente i SKF Sprinter Lublin

Wspomnienia z wakacji Fundacji Sempre a Frente i SKF Sprinter Lublin

08.09.2015

Niestety, wraz z 1 września zakończyły się wakacje i młodzież z Gminy Niemce tak jak w całej Polsce powróciła już do obowiązków jakie przynosi nowy rok szkolny. Warto jednak cofnąć się na chwile w czasie i przypomnieć o beztroskich chwilach i przygodach spędzonych na letnich wyjazdach zorganizowanych przez dwie organizacje pożytku publicznego pracujące z naszą młodzieżą.

Pierwsza z nich to Fundacja Sempre a Frente, która od lutego prowadziła zajęcia grupowe w Młodzieżowym Klubie Środowiskowym w Niemcach (kilkakrotnie pisaliśmy o zajęciach na naszych stronach). Projekt realizowany był w partnerstwie z Gminą Niemce w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VII – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 – Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.1 – Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Końcowym działaniem skierowanym do wszystkich uczestników projektu był wyjazd na warsztat ewaluacyjny do ośrodka „Czar Roztocza” w Zwierzyńcu, w dniach 28 lipca – 1 sierpnia br. Celem warsztatu było podsumowanie działań zrealizowanych w ramach projektu w okresie od lutego do czerwca: podsumowanie pracy grupowej w ramach trzech grup tematycznych (Młodzieżowe Grupy Rozwoju Osobistego, Grupa Reintegracji Społecznej, Grupy Reintegracji Zawodowej), podsumowanie indywidualnych spotkań z doradcami zawodowymi oraz korepetycji.

W trakcie wyjazdu zorganizowano również:
- grę terenową w Zwierzyńcu
- grę symulacyjną „handel wymienny”

Ponadto zorganizowane zostały dwie sesje poświęcone: planowaniu międzynarodowej wymiany "Shoot the culture" (opracowanej przez uczestników projektu), która otrzymała dofinansowanie ze środków programu Erasmus+ i będzie realizowana na przełomie listopada/grudnia w Nasutowie oraz sesję poświęconą planowaniu konferencji podsumowującej projekt, która odbędzie się we wrześniu.

Z uwagi na okres wakacyjny większość warsztatów zorganizowanych podczas wyjazdu odbywała się na świeżym powietrzu.

Bardzo ciekawym wydarzeniem podczas wyjazdu były wspólne warsztaty z młodzieżą z Polskiej Szkoły Sobotniej im. Świętej Królowej Jadwigi w Tbilisi (Gruzja), przebywającej w Polsce na wizytach studyjnych w ramach projektu „Wsparcie dla polonijnego wolontariatu młodzieżowego w Gruzji”, realizowanego przez Fundację. Tematyka warsztatu dotyczyła edukacji międzykulturowej.  

Druga organizacja, od której otrzymaliśmy informacje na temat wakacyjnego wypoczynku naszej młodzieży to Klub Piłki Ręcznej SKF „Sprinter” Lublin. Od stycznia tego roku w Zespole Szkół w Niemcach pod okiem trenera pana Patryka Maliszewskiego odbywają się treningi piłki ręcznej grupy juniorek młodszych. Na zajęcia uczęszczają uczennice z klas I-III gimnazjum, 22 osoby ( 19 z Niemiec + 3 z Ciecierzyna). Więcej na temat treningów juniorek młodszych w ZS Niemce można się dowiedzieć czytając pełen emocji artykuł Natalii Boguty zamieszczony na 29 stronie w gazetce szkolnej „Kleks Absolwent 2015”.

KLEKS ABSOLWENT 2015

Poniżej zamieszczamy przesłaną informację o wyjeździe naszych dziewcząt do Gdyni:

W dniach 10-21.08 2015 r. 9 uczennic z ZS w Niemcach oraz 3 uczennice z ZPO w Ciecierzynie uczestniczyło w obozie rekreacyjno - sportowym w Gdyni. Organizatorem był Klub Piłki Ręcznej SKF SPRINTER Lublin. Dziewczęta przez 11 dni trenowały 2 razy dziennie na hali sportowej ZS nr 9 W Gdyni. Oczywiście organizator zapewnił uczestnikom inne atrakcje. Odbyły się całodzienne wycieczki do Gdańska i Sopotu. W Gdańsku przewodnikiem wycieczki był trener ,,Sprintera" Patryk Maliszewski, który opowiadał o ciekawostkach i historii tego pięknego nadmorskiego miasta. Trafiliśmy na wspaniałą, słoneczną pogodę. Dziewczęta zwiedzając miasto, robiąc zakupy w czasie trwania Jarmarku Dominikańskiego, spotkały wiele znanych postaci m.in. Wojciecha Cejrowskiego  oraz Neptuna. W Sopocie podziwiały piękne molo oraz plaże pełne turystów. Niestety, silny wiatr  i czerwone flagi, wciągnięte na maszty przez ratowników WOPR zabraniały kąpieli. Pozostało tylko przyjemne ,,opalanie ciał" na naprawdę czystej plaży. Kilka dni później zwiedzaliśmy Gdynię. Płynęliśmy statkiem po porcie Gdynia oraz podziwialiśmy uroki pięknego żaglowca Dar Młodzieży. Wszystkie zawodniczki tęskniły oczywiście za galeriami handlowymi. Przewodnik poprowadził nas do jednej z bardziej znanych w mieście. Tam zrobiliśmy ,,wielkie" zakupy. Po powrocie do obiektu, po zjedzeniu kolacji, graliśmy mecze kontrolne. Po kolacji, odbywały się seanse video. Każda uczestniczka mogła zobaczyć siebie w grze. Trener zatrzymywał film i na gorąco pokazywał dobre sytuacje i zachowania na boisku oraz poprawiał błędy techniczne, których było bardzo mało. Przy tej okazji było bardzo dużo śmiechu. Zdarzały się nieprzewidziane upadki, rzuty obok bramki lub w bramkarkę. Dziewczynki zrobiły bardzo duże postępy. W tym roku szkolnym w porozumieniu z Dyrektorem ZS w Niemcach Panem Jerzym Wójcikiem, treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Prawdopodobnie we wtorki i środy. Dziewczęta zostały również zgłoszone do LZPR do rozgrywek w lidze wojewódzkiej. Trener Maliszewski bardzo wierzy w swoje podopieczne. Umiejętności, które posiadają dziewczęta na dzień dzisiejszy nie pozwolą na wygrywanie wszystkich meczy ale zapewniamy, że sprawimy w tym roku kilka miłych niespodzianek. Zapraszamy wszystkie chętne dziewczynki z klas IV - VI szkoły podstawowej oraz I - III gimnazjum na treningi. Piłka ręczna to przede wszystkim wielka przygoda ale i znakomita zabawa.”

Wyjazd do Gdyni naszych zawodniczek był dofinansowany z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdów.

SKF Sprinter Lublin – Gdynia 2015

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90