Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gmina Niemce na Dożynkach Powiatowych...

Aktualności

Gmina Niemce na Dożynkach Powiatowych w Radawcu

Gmina Niemce na Dożynkach Powiatowych w Radawcu

31.08.2015

30 sierpnia 2015 r. na terenie lotniska sportowego w Radawcu już po raz 17 odbyły się Dożynki Powiatu Lubelskiego. Wśród 16 gmin świętujących koniec żniw nie zabrakło również Gminy Niemce.

Uroczystości rozpoczęły się barwnym korowodem wieńców. Delegację naszej gminy poprowadzili: Wójt Krzysztof Urbaś z małżonką oraz jego Zastępca Iwona Pulińska. W tym roku wieńce reprezentujące gminę Niemce wykonały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pólku (wieniec tradycyjny) i panie z Koła Gospodyń Wiejskich i zespołu „Dysowiacy” z Dysa (wieniec nowoczesny).

Tuż po korowodzie została odprawiona msza święta dziękczynna, a po niej tradycyjny obrzęd dożynkowy.

Powiatowe święto plonów jak co roku przyciągnęło liczną rzeszę mieszkańców z regionu. Na obszarze ponad 0,5 ha powstała Wioska LGD „Kraina Wokół Lublina”, na terenie której stanęły namioty promocyjne gmin jak i wystawców chcących zareklamować swoje tradycyjne wyroby. Dzięki zaangażowaniu pracowników naszego urzędu, a także wspaniałym występom zespołów ludowych „Dysowiacy” i „Ciecierzyn” stoisko promocyjne Gminy Niemce cieszyło się ogromną popularnością wśród zwiedzających.

Tuż przed częścią artystyczną na scenie wręczono nagrody laureatom „Powiatowego Konkursu Wieńców Dożynkowych” i konkursu „Najpiękniejsza Posesja Powiatu Lubelskiego”. W tym ostatnim w kategorii „zagroda wiejska – gospodarstwo rolne” mieszkanka naszej gminy pani Elżbieta Capała z Dysa zajęła trzecie miejsce. Pani Elżbiecie serdecznie gratulujemy.

Gwiazdą wieczoru tegorocznych dożynek był zespół VIDEO, przed którym wystąpił EFECT i MESAJAH.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90