Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Drugi w tym roku wspaniały jubileusz...

Aktualności

Drugi w tym roku wspaniały jubileusz setnych urodzin w naszej gminie

Drugi w tym roku wspaniały jubileusz setnych urodzin w naszej gminie

20.08.2015

18 sierpnia 2015 r. to wyjątkowa data dla pani Eleonory Caban, mieszkanki Niemiec. Seniorka we wtorek obchodziła swoje setne urodziny przez co jest już obecnie drugim mieszkańcem naszej gminy w tak szacownym wieku.

Z okazji jubileuszu dom rodziny opiekującej się panią Eleonorą wypełnił się gośćmi, wśród których byli Poseł na Sejm RP Henryk Smolarz, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, Zastępca Wójta Iwona Pulińska, Proboszcz Parafii p.w. św. Ignacego Loyoli w Niemcach Krzysztof Galewski, Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych Andrzej Giszczak, Przewodnicząca Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich Marianna Kasperek, koleżanki, sąsiadki oraz najbliższa rodzina czyli najmłodsza siostra Stefania ze swoimi dziećmi, wnukami i prawnukami. Pani Stefania w lutym tego roku również obchodziła okrągłe, 90-te urodziny.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św., po której jubilatka otrzymała od zgromadzonych wiele życzeń, kwiatów i prezentów. Były też listy gratulacyjne, wśród których znalazły się życzenia od pani Premier Ewy Kopacz. Oczywiście przy takiej uroczystości nie mogło zabraknąć lampki szampana i wspaniałego urodzinowego tortu.

Pani Eleonora Caban urodziła się 18 sierpnia 1915 r. w Niemcach, jako pierwsza z czterech córek państwa Aleksandry i Stanisława Doboszów. 3 lutego 1932 r. wyszła za mąż za Jana Cabana. Tuż po ślubie na swojej rodzinnej działce wspólnie z mężem wybudowała dom, w którym mieszka do dzisiaj. Tutaj razem zajmowali się gospodarstwem rolnym, pan Jan dodatkowo prowadził zakład stolarski, a pani Eleonora zajmowała się domem i działała społecznie w Kole Gospodyń Wiejskich, którego była współzałożycielką. W przyszłym roku Koło Gospodyń Wiejskich w Niemcach będzie obchodziło jubileusz 55-lecia powstania. Seniorka była również bardzo zaangażowana w sprawy parafii w Niemcach. Podczas wtorkowej uroczystości, zasługi na tym polu mocno podkreślił proboszcz Galewski.

W lutym 1985 r. po przeżyciu wspólnie 53 lat mąż pani Eleonory zmarł. Państwo Cabanowie nie mieli dzieci dlatego w chwili obecnej jubilatka jest pod troskliwą opieką rodziny swojej najmłodszej siostry Stefanii, z którą od najmłodszych lat była bardzo blisko związana o czym może zaświadczyć zdjęcie z 1944 r. obu sióstr w oknie domu pani Eleonory.

pani Eleonora (od prawej) z siostrą StefaniąPani Eleonora (od prawej) z siostra Stefanią (fot. archiwum rodzinne)

Gratulujemy wspaniałego jubileuszu i życzymy kolejnych stu lat w zdrowiu i wszelkiej pomyślności.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90