Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Finał III edycji projektu NA WŁASNE...

Aktualności

Finał III edycji projektu NA WŁASNE KONTO

Finał III edycji projektu NA WŁASNE KONTO

03.07.2015

Na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się podsumowanie konkursów i III edycji projektu "Na własne konto", w którym wzięli udział uczniowie naszej Gminy. Grupa składała się z gimnazjalistów z Krasieninia, Ciecierzyna i Niemiec.

Nasza drużyna została zauważona i doceniona za pracę konkursową „Na najlepszą teczkę Spółdzielni Uczniowskiej”. W tej kategorii otrzymaliśmy wyróżnienie i możliwość uczestniczenia w programie w kolejnym roku. Głównym realizatorem programu w naszej gminie było Gimnazjum nr 3 im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie, a opiekunem pani wicedyrektor Elżbieta Fim. „Na Własne Konto" to program edukacji ekonomicznej, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

W ramach Programu uczniowie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii. W trakcie jednego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznali podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie.

Podczas II semestru uczniowie wykorzystali zdobytą wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową – Na najlepszą teczkę SU oraz mini biznes plan jej wydania.

Podczas finału gościliśmy także przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego  - Pana Zbigniewa Augustynowicza - Zastępcę Dyrektora Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP oraz Panią Małgorzatę Maryjewską - koordynatora projektu z ramienia NBP, Panią Emilię Osiecką - Wiceprezesa Fundacji na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000", Prezesa Fundacji EFRWP - Marka Zagórskiego oraz koordynatora merytorycznego projektu - dr Dariusza Danilewicza.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy!

Dodatkową atrakcją i nagrodą dla naszych laureatów była wycieczka do stolicy, w trakcie której młodzież zwiedziła Stadion Narodowy, poznając go nie tylko jako miejsce rozgrywek sportowych, ale też jako obiekt służący rozwojowi przedsiębiorczości.

Cenna i interesująca była też wizyta w Sejmie RP, na specjalne zaproszenie Pana Posła na Sejm Henryka Smolarza.

Uczestnicy byli zachwyceni możliwością zobaczenia na własne oczy sali obrad znanej z TV, rozmową z  posłem, zwiedzenia kuluarów sejmu RP.

ZS Krasienin

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90