Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Niedzielny festyn z okazji Dni Gminy...

Aktualności

Niedzielny festyn z okazji Dni Gminy Niemce 2015

Niedzielny festyn z okazji Dni Gminy Niemce 2015

25.06.2015

21 czerwca 2015 r. na placu przy boisku „Orlik” w Niemcach odbyły się główne obchody Dni Gminy Niemce 2015, które jak co roku zgromadziły licznie mieszkańców i sympatyków Gminy Niemce.

Tegoroczne świętowanie w naszej gminie rozpoczęło się już w piątek uroczystą sesją Rady Gminy Niemce z okazji 25-lecia Restytucji Samorządu, a w sobotę w ramach Dni Gminy odbył się Rajd Rowerowy Wójta Gminy Niemce i Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej. Kulminacją tych obchodów była niedzielna impreza plenerowa zorganizowana na placu przy boisku „Orlik” w Niemcach.

O godzinie 14.00 Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś swoim wystąpieniem oficjalnie rozpoczął trzeci dzień świętowania Dni Gminy Niemce 2015. Tuż po nim, w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego głos zabrała Magdalena Urbaś – Dyrektor Departamentu Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie.

W części artystycznej na scenie zaprezentowały się zespoły artystyczne szkół i przedszkoli z terenu Gminy Niemce, gitarzyści z Gminnego Ośrodka Kultury, zespoły ludowe „Ciecierzyn” i „Dysowiacy”, chór „Bas Canto” oraz Gminna Orkiestra Dęta. Jak co roku publiczność mogła obejrzeć imponujący pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu Studia Tańca RYTHM-X. 

W wieczornej części imprezy wystąpiła grupa ABBA COVE SHOW SOS i gwiazda muzyki disco polo – zespół FANATIC. Całość zakończył wspaniały pokaz laserowy.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90