Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Podsumowanie projektu Przedszkole dla...

Aktualności

Podsumowanie projektu Przedszkole dla Ciebie - Edukacja XXI wieku

Podsumowanie projektu Przedszkole dla Ciebie - Edukacja XXI wieku

15.06.2015

W dniu 3.06.2015 r. w Przedszkolu Publicznym w Niemcach nastąpiło uroczyste podsumowanie realizowanego od 1 sierpnia 2013 r – do 30 czerwca 2015 r. projektu „Przedszkole dla Ciebie - Edukacja XXI wieku”.

Projekt był współfinansowany przez UE w ramach Programu Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie: 9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie: 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej.

Realizatorami projektu było Przedszkole Publiczne w Niemcach oraz Gminny Ośrodek Administracyjny Szkół w Niemcach.

Na realizację w/w projektu Gmina Niemce pozyskała środki finansowe w kwocie 1 648 346,77 zł, z których wyposażono sale zajęć w niezbędny sprzęt i meble, zakupione zostały pomoce dydaktyczne, pomoce do zajęć plastycznych, utworzono plac zabaw, realizowane są zajęcia dodatkowe z zakresu tańca, rytmiki, terapii mowy, języka angielskiego, sfinansowano zatrudnienie 5 nauczycieli wychowania przedszkolnego, 3 pomocy nauczyciela i 1 pomocy kuchennej. W ramach projektu dzieci objęte są całodziennym wyżywieniem i ubezpieczeniem NW.

W projekcie wzięło udział w sumie 98 dzieci w wieku 3-4 lat z terenu Gminy Niemce uczęszczających do trzech grup przedszkolnych.

Udział dzieci w projekcie był bezpłatny.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Poseł na Sejm RP Pan Henryk Smolarz, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy instytucji oświatowych z terenu Gm. Niemce, nauczyciele i rodzice.

Na krótkiej konferencji podsumowującej realizację projektu została przedstawiona prezentacja obrazująca poszczególne etapy pracy projektowej, omówiono osiągnięte rezultaty, wypracowane produkty i wskaźniki. Konferencję uświetniły występy dzieci przedszkolnych, które wystąpiły w części artystycznej z tańcami i piosenkami poznanymi w czasie realizacji projektu.

Uroczystości towarzyszył specjalnie z tej okazji zorganizowany Festyn Rodzinny, na którym dzieci wraz z rodzicami brały udział z zabawach na świeżym powietrzu przy wesołej muzyce. Dla dzieci przygotowano przejazdy kucykami, animowane zabawy z bańkami mydlanymi, malowanie twarzy a także dmuchane zamki, bezpłatny popcorn i watę cukrową. 
 
Przedszkole Publiczne w Niemcach
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90