Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI X Jubileuszowy Przegląd Kapel i...

Aktualności

X Jubileuszowy Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych w Dysie

X Jubileuszowy Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych w Dysie

03.06.2015

Już po raz dziesiąty miłośnicy folkloru mieli przyjemność wysłuchać zespołów i kapel ludowych zaproszonych do naszej gminy przez „Dysowiaków”. W sobotę, 30 maja 2015 r. na plac przy Zespole Placówek Oświatowych w Dysie przybyło aż 13 zespołów folklorystycznych z terenu Lubelszczyzny.

Wzorem ubiegłego roku impreza miała charakter integracyjny, łącząc Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych - organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach i zespół ludowy „Dysowiacy” z Festynem Rodzinnym z okazji Dnia Dziecka - organizowanym przez Zespół Placówek Oświatowych w Dysie i rodziców dzieci uczęszczających do tej szkoły.

Wspólne święto zgromadziło nie tylko liczną grupę mieszkańców Dysa, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy przybyli na festyn całymi rodzinami. We wspólnej zabawie uczestniczyli również zaproszeni goście, a wśród nich Poseł na Sejm RP Henryk Smolarz, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek, proboszcz parafii Dys ks. kanonik Robert Brzozowski oraz radni z naszej gminy.

Na scenie na przemian z zespołami ludowymi wystąpili uczniowie i przedszkolaki przygotowani przez nauczycieli z ZPO w Dysie. Podczas imprezy można było zjeść smaczną kiełbaskę z grilla, skosztować domowego bigosu i pysznych pierogów, a amatorzy słodkości mieli do wyboru wiele wspaniałych ciast.

Co prawda w połowie imprezy rozszalała się potężna majowa burza ale organizatorzy i z tym sobie poradzili przenosząc całą imprezę do sali sportowej. Dodatkową atrakcją, przygotowaną przez organizatorów były dwa olbrzymie, smaczne torty z okazji jubileuszu, z których pierwszy kawałek ukroił osobiście poseł Henryk Smolarz.

Tegoroczny przegląd już tradycyjnie zakończył się wspólnym śpiewaniem i tańcami.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90