Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Tegoroczny egzamin dojrzałości w...

Aktualności

Tegoroczny egzamin dojrzałości w naszej gminie

Tegoroczny egzamin dojrzałości w naszej gminie

06.05.2015

4 maja 2015 roku o godz. 9.00 absolwenci Liceum Ogólnokształcącego i Technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach, tak jak ponad 360 tys. maturzystów w całej Polsce przystąpili do egzaminu z języka polskiego, który tradycyjnie rozpoczyna maraton maturalny.

Absolwenci Liceum Ogólnokształcącego, jako pierwszy rocznik uczący się według nowej podstawy programowej w tym roku piszą egzamin w nowej formule. Obowiązkowo zdają język polski, matematykę i język obcy nowożytny, w naszej szkole język angielski i język rosyjski. Nowością tej sesji egzaminacyjnej jest obowiązek przystąpienia do egzaminu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Licealiści najczęściej wybierali WOS, geografię , matematykę i język angielski. Przed nimi jeszcze egzaminy ustne z języka polskiego i języka obcego. Język polski będzie przeprowadzony w nowej formule. Uczniowie nie przygotowują prezentacji, muszą natomiast wykazać się znajomością lektur w rozmowie z egzaminatorami, która trwać będzie 15 minut. Egzaminy ustne w Liceum Ogólnokształcącym rozpoczynają się 18..05.2015r.

Życzymy zdającym sukcesów i przysłowiowego połamania piór.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90