Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Przeboje Krajowego Festiwalu Piosenki...

Aktualności

Przeboje Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu  w Ciecierzynie

Przeboje Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w Ciecierzynie

06.05.2015

29 kwietnia 2015 r. w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie już po raz dziesiąty odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki „Niezapomniane melodie”. Tegorocznym zmaganiom wokalnym honorowo patronowali: dr inż. Henryk Smolarz – Poseł na Sejm RP, Sławomir Sosnowski – Marszałek Województwa Lubelskiego, Krzysztof Babisz - Lubelski Kurator Oświaty, Paweł Pikula - Starosta Lubelski oraz Krzysztof Urbaś - Wójt Gminy Niemce.

Młodzi artyści – dzieci i młodzież z 36 placówek oświatowych z terenu Powiatu Lubelskiego - wykonali podczas konkursu 68 różnych interpretacji piosenek, wśród których królowały takie przeboje jak: „O mnie się nie martw”, „Rudy rydz”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Trzynastego” czy „Piechotą do lata”.

Wśród licznie zgromadzonej festiwalowej publiczności byli między innymi artyści, ich najbliżsi oraz opiekunowie, uczniowie i nauczyciele ZPO w Ciecierzynie, mieszkańcy naszej gminy, a także goście honorowi i sponsorzy.

Jak co roku impreza odbyła się w przepięknej scenerii festiwalowej sceny. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez instytucje patronujące oraz sponsorów. Wszyscy uczestnicy i goście zostali ugoszczeni ciepłym posiłkiem przygotowanym w kuchni szkolnej oraz poczęstowani kanapkami i ciastem przygotowanym przez Radę Rodziców ZPO w Ciecierzynie. Dodatkową atrakcją, którą przygotowali organizatorzy był olbrzymi, smaczny tort z okazji jubileuszu oraz wystawa upamiętniająca kolejne edycje festiwalu. W kierunku organizatorek p. Urszuli Zielonki i p. Jadwigi Kicińskiej – nauczycielek ZPO w Ciecierzynie oraz p. Anny Studzińskiej pomysłodawczyni tego festiwalu, a obecnie dyrektorki Gminnego Ośrodka Administracji Szkół, popłynęły ciepłe słowa uznania i gratulacje za inicjatywę i wieloletnią, wzorową organizację imprezy ze strony Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia oraz dr inż. Henryka Smolarza – Posła na Sejm RP, które podkreślały jednocześnie fakt, że impreza ta jest także wspaniałą promocją naszej gminy w Powiecie Lubelskim.

Szczegóły z organizacji i przebiegu imprezy, w tym wyniki konkursu znajdują się w załącznikach. Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji poniżej oraz na stronie www.zpociecierzyn.pl w zakładce Powiatowy Festiwal Piosenki.

WYNIKI KONKURSU

PODZIĘKOWANIA

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90