Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI III Gminny Turniej Rycerski Klas 5

Aktualności

III Gminny Turniej Rycerski Klas 5

III Gminny Turniej Rycerski Klas 5

05.05.2015

28 kwietnia br. w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach już po raz trzeci odbył się Gminny Turniej Rycerski „O Miecz Grunwaldzki Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach” dla uczniów klas piątych. Zmagania odbywały się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Niemce, Proboszcza parafii pw. św. Ignacego Loyoli w Niemcach oraz Bractwa Rycerskiego Ziemi Lubelskiej.

Podobnie jak w ubiegłym roku, we współzawodnictwie wzięły udział ośmioosobowe drużyny z sześciu szkół podstawowych naszej gminy, które prezentowały się znakomicie nie tylko wizerunkowo, ale też wiedzą i sprawnościami rycerskimi m.in. strzelaniem z łuku. Ponadto każda drużyna przedstawiła pantomimę - jedną ze scen rodzajowych przedstawiających istotę i zwyczaje średniowiecznego rycerstwa.  Było sporo fajnej zabawy i bardzo odczuwalny duch walki o zwycięstwo – oczywiście fair play. Największym faworytem była drużyna rycerska klas 5 z ZPO w Ciecierzynie, która już dwa razy z rzędu wygrywała poprzednie edycje Turnieju. Uczniowie z Ciecierzyna chcieli i tym razem zwyciężyć,  aby zgodnie z regulaminem, wejść w posiadanie nagrody głównej, tj. Miecza Grunwaldzkiego już na stałe. Niestety sprawy przyjęły nieco inny obrót. Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce, zwycięstwo odniosła reprezentacja ze SP z Krasienina przed SP w Niemcach (II miejsce) i  SP w Ciecierzynie (III miejsce).

W rywalizacji drużyny dopingowali dyrektorzy szkół, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście w osobach p. Wójta Krzysztofa Urbasia oraz p. wice wójt Iwony Pulińskiej.

Zawody uświetnił swoim pokazem oddział rycerzy z Bractwa Rycerskiego Ziemi Lubelskiej w Lublinie. W podziękowaniu za wspaniały pokaz, organizatorzy Turnieju ofiarowali „rycerzom z Lublina” wspaniały tort z okazji dwudziestolecia istnienia Bractwa Rycerskiego. Ogromne gratulacje i podziękowania należą się p. Mirosławowi Choinie – nauczycielowi historii ZS w Niemcach, który jest pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć  oraz zapoznania się ze szczegółami z organizacji i przebiegu imprezy na stronie szkoły www.zsniemce.pl  w zakładce Z życia szkoły.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90