Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa w...

Aktualności

Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa w Niemcach

Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa w Niemcach

20.04.2015

15 kwietnia 2015 r. 53 uczniów z klas trzecich Szkoły Podstawowej w Niemcach wraz z zaproszonymi gośćmi, uczestniczyli w programie: ,,Dieta kanapkowa smaczna i zdrowa”. Program powstał we współpracy Lubelskiego Klastra Spożywczego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, a organizatorką była pani prezes Jadwiga Piotrowicz, która zadbała o oprawę imprezy oraz artykuły spożywcze potrzebne do sporządzenia pysznych kanapek.

Żywieniowcy i lekarze biją na alarm: polskie dzieci tyją najszybciej w  Europie! Powód?! Złe odżywianie! Dlatego kampania promująca zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną trafiła również do szkoły w Niemcach. Symbolem Kampanii jest postać Pana Kanapki, który pojawiał się we wszystkich kampanijnych działaniach, a samą imprezę efektownie poprowadził  Redaktor Bułeczka.

Uczniowie popisali się dużą wiedzą nt. prawidłowego żywienia, potrafili również zrobić kolorowe, smakowite kanapki. Kanapki robili również goście: zastępca Wójta Gminy Niemce Iwona Pulińska, dyrektor Biblioteki w Niemcach Grzegorz Niećko, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Nowak, dyrektor Zespołu Szkół w Niemcach Jerzy Wójcik oraz wicedyrektorki Barbara Józefacka i Jadwiga Łucka-Drozd. Był to kolejny program promujący zdrowe żywienie przeprowadzony w ZS w Niemcach.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90