Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI III Gminny Konkurs Interdyscyplinarny...

Aktualności

III Gminny Konkurs Interdyscyplinarny Primus Inter Pares rozstrzygnięty

III Gminny Konkurs Interdyscyplinarny Primus Inter Pares rozstrzygnięty

27.03.2015

25 marca 2015 roku upłynął wielu uczniom naszej gminy na zmaganiach konkursowych o miano najlepszego wśród równych. Trzecia edycja interdyscyplinarnego konkursu wiedzy Primus Inter Pares objętego honorowym patronatem przez Wójta Gminy Niemce - Pana Krzysztofa Urbasia została zakończona.

W Zespole Szkół w Krasieninie swoją wiedzą wykazywali się uczniowie z klas trzecich szkół podstawowych – 13 uczestników, z klas IV – VI szkół podstawowych – 21 uczestników oraz z klas I – III gimnazjum  – 15 uczestników. Każdy zawodnik odpowiadał na pytania z wielu dziedzin nauki i sztuki. Gratulujemy uczestnikom wiedzy, zapału do pracy i silnych nerwów, które w rywalizacji są niezbędne.
 
Ambitną młodzież  dopingowało grono zaszczytnych gości. Od pierwszej edycji jest z nami  Poseł na Sejm Rzeczypospolitej – Pan Henryk Smolarz, Wójt Gminy Niemce – Pan Krzysztof Urbaś, Dyrektorzy i Nauczyciele  Szkół Podstawowych i Gimnazjów naszej gminy.
 
Celem naszego konkursu jest promowanie wiedzy,  pracowitości i ambicji. Na ich rolę zwrócili uwagę i Poseł, i Wójt, którzy, mówiąc do młodzieży, podkreślali, że wartości te   we współczesnym świecie  są  konieczne do osiągnięcia sukcesu. Laureaci uhonorowani zostali cennymi nagrodami w postaci atrakcyjnego sprzętu  elektronicznego ufundowanymi przez Wójta Gminy Niemce oraz darczyńców i sponsorów.
 
O słodki poczęstunek zadbała nasza niezawodna Rada Rodziców oraz Pani Elżbieta Zgierska z  Ciastkarni Napoleonka, której wypieki z przyjemnością pałaszują i duzi i mali. Dzięki Panu Piotrowi Jońskiemu właścicielowi firmy Okaryna każdy uczestnik konkursu dostał nagrodę pocieszenia. Za wsparcie finansowe dziękujemy również Bankowi Spółdzielczemu w Niemcach, Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Niemce Pani Beacie Zgierskiej i Panu Andrzejowi Miączowi.
 
Za rok zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.
 

Lista Laureatów:

Kategoria Klas III Szkół Podstawowych

  1. I miejsce - Jakub Mazur – Szkoła Podstawowa im. Twórców Ludowych Lubelszczyzny w Rudce Kozłowieckiej
  2. II miejsce – Daria Gawlak – Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
  3. III miejsce – Mikołaj Woliński - Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach

Kategoria Klas IV – VI  Szkół Podstawowych

  1. I miejsce –Antoni Joński– Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
  2. II miejsce – Kornelia Bordzoł – Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
  3. III miejsce - Filip Wieczorek – Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie

Kategoria Klas I – III Gimnazjum

  1. I miejsce –Natalia Boguta – Gimnazjum nr 1 Zespołu Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach
  2. II miejsce –Kamil Lis – Gimnazjum nr 2 im. Błogosławionego Biskupa Gorala w Ciecierzynie
  3. III miejsce –Kamila Kozieł – Gimnazjum nr 3 im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie
Gratulujemy!!!
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90