Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI I Gminne Prezentacje Teatralne -...

Aktualności

I Gminne Prezentacje Teatralne - Niemce 2015

I Gminne Prezentacje Teatralne - Niemce 2015

24.03.2015

20 marca 2015 r., w Zespole Szkół im. Ziemi Lubelskiej w Niemcach, odbyły się "I Gminne Prezentacje Teatralne - Niemce 2015" pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Niemce, które były jednocześnie eliminacjami do Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Bełżycach.

Na prezentacjach można było zobaczyć cztery przedstawienia przygotowane przez uczniów szkół podstawowych z naszej gminy. Szkoła w Niemcach zaprezentowała humorystyczną wersję "Brzydkiego Kaczątka" w wykonaniu uczniów klasy III c w reżyserii p. Emilii Białek oraz aż "13 Czerwonych Kapturków" w wykonaniu uczniów klas V a i V b z Kółka Teatralnego w reżyserii p. Lidii Szuberskiej. Uczniowie z Koła Recytatorsko - Teatralnego z Rudki Kozłowieckiej pokazali jaką siłę ma przyjaźń i wsparcie grupy w przedstawieniu "Cukierki" w reżyserii p. Jolanty Janickiej, natomiast uczniowie klasy VI z Nasutowa przygotowali "Misterium męki pańskiej" w reżyserii p. Teresy Molikowej i przypomnieli, że zbliżają się Święta Wielkanocne.
 
Wszystkie spektakle oceniało jury w składzie: p. Ewa Nankiewicz z Biblioteki Publicznej w Niemcach, p. Irena Aftyka z Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach i p. Henryk Kowalczyk  z Wojewódzkiego Domu Kultury w Lublinie, które postanowiło nagrodzić nominacjami do Powiatowego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Bełżycach dwa przedstawienia: "Brzydkie Kaczątko" - klasa III c ze szkoły w Niemcach oraz "Cukierki" - Koło Recytatorsko - Teatralne ze szkoły w Rudce Kozłowieckiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
 
Całe spotkanie prowadziły p. Barbara Roziewicz i p. Lidia Szuberska.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90