Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Obrady V sesji Rady Gminy Niemce

Aktualności

Obrady V sesji Rady Gminy Niemce

Obrady V sesji Rady Gminy Niemce

12.03.2015

We wtorek 10 marca 2015 r. odbyła się V sesja Rady Gminy Niemce, zwołana w związku z koniecznością podjęcia uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie Gminy Niemce do współpracy w ramach Zintegrowanej Inwestycji Terytorialnej w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym i zawarcia porozumienia pomiędzy Gminą Niemce a pozostałymi gminami Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego.

13 maja 2014 roku, w lubelskim Ratuszu Wójt Gminy Niemce - Krzysztof Urbaś wspólnie z burmistrzami i wójtami 15 samorządów sąsiadujących z Lublinem, podpisał Umowę Partnerską dotyczącą Zintegrowanej Inwestycji Terytorialnej. Podjęta we wtorek uchwała stanowi kolejny krok w kierunku zacieśnienia i sformalizowania współpracy Gminy Niemce z gminami, które zadeklarowały wolę realizacji instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego (LOF). W ramach współpracy, wspólnie z innymi, działającymi w LOF samorządami otrzymamy fundusze mające na celu integrację gmin położonych najbliżej Lublina. Przy pomocy tych środków będziemy mogli wykonać najbardziej pilne inwestycje w naszej gminie.

V sesja Rady Gminy Niemce była także okazją do przedstawienia Radnym i Sołtysom pełniącego funkcję Sekretarza Gminy Niemce pana Leszka Łuczywka oraz do złożenia wzajemnych życzeń z okazji Dnia Kobiet, Dnia Mężczyzny i Dnia Sołtysa.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90