Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w...

Aktualności

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury

11.03.2015

W minioną niedzielę obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji z inicjatywy Wójta Gminy Niemce w poniedziałek 9 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Niemcach odbyło się uroczyste spotkanie członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Niemce oraz pań pełniących funkcję sołtysa w naszych miejscowościach.

Na wstępie Wójt Krzysztof Urbaś  podziękował wszystkim kobietom za ich aktywność i zaangażowanie w życie społeczne naszej gminy, pogratulował dotychczasowych sukcesów oraz życzył kolejnych w przyszłości. Do życzeń dołączyli się także obecni na sali Poseł na Sejm RP Henryk Smolarz, Przewodniczący Rady Gminy Niemce Sławomir Mroczek, Prezes Spółdzielni Rolniczo Handlowej Samopomoc Chłopska w Niemcach Wiesława Szkutnik oraz Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Niemcach Zbigniew Jabłoński. Ciepłe słowa pod adresem naszych kobiet podkreśliła Gminna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Dominika Pytki, która odegrała gromkie „100 lat”.

Oprócz życzeń każda z Pań otrzymała również czerwoną różę i czekoladę. Słodkich prezentów było więcej, poseł Henryk Smolarz osobiście wręczył wszystkim zgromadzonym własnoręcznie wypiekane ciasteczka.

Uroczystość, już tradycyjnie uświetniły dwa nasze zespoły ludowe: „Ciecierzyn” i „Dysowiacy”, z którymi tym razem cała sala śpiewała znane piosenki biesiadne. Jednak największą atrakcją dla Pań okazał się występ zespołu wokalnego z Zespołu Placówek Oświatowych w Ciecierzynie, który wykonując takie piosenki jak „Być Kobietą” czy „Będziesz moją Panią” zdobył największy aplauz.

Nie sposób przecenić roli kobiety w życiu społecznym i rodzinnym dlatego też wszystkim przedstawicielkom płci pięknej z naszej gminy pracownicy Urzędu Gminy Niemce składają najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i samych pięknych dni w życiu. Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze i byście zawsze czuły się doceniane.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90