Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Ferie zimowe w Gminie Niemce

Aktualności

Ferie zimowe w Gminie Niemce

Ferie zimowe w Gminie Niemce

05.02.2015

Od 2 lutego 2015 r. uczniowie naszej gminy tak jak w całym województwie lubelskim rozpoczęli długo oczekiwane i zasłużone ferie zimowe. Pomoc w zaplanowaniu wolnego czasu dla dzieci i młodzieży z naszej gminy zaoferowali m. in. Wójt Gminy Niemce, Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Niemcach.

Gminny Ośrodek Kultury w Niemcach w dniach 2-3 lutego zorganizował warsztaty taneczne, które w środę 4 lutego zakończyły się Turniejem Tanecznym. Następnie w dniach 5-6 lutego, a w drugim tygodniu ferii od 9 do 11 lutego odbędą się warsztaty plastyczne, z czego w pierwszym terminie zajęcia plastyczne przewidziane są w Zespole Szkół w Krasieninie.
 
Uczniowie naszych gimnazjów, zainteresowani poszerzeniem swojej wiedzy w dziedzinie ekonomii i przedsiębiorczości biorą udział w programie edukacyjnym „Na własne konto”, organizowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Z inicjatywy Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia w Zespole Szkół w Krasieninie, który podjął się roli koordynatora realizacji tego przedsięwzięcia, powstała grupa młodych przedsiębiorczych,  która liczy 24 osoby. Uczniowie uczestniczą w zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii gdzie poprzez zabawę, gry oraz wizytę w banku i u lokalnego przedsiębiorcy poznają podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne, które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. Za nimi już ćwiczenia z pisania biznesplanu, barteru, planowania dochodu rodziny, projektowania własnej firmy oraz wiele innych inspirujących zadań. Więcej na temat projektu na stronie ZS Krasienin: www.zskrasienin.pl
 
W ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego Niemce i przy udziale Zespołu Szkół w Niemcach w sali sportowej szkoły przez całe ferie od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-10.30 odbywają się bezpłatne zajęcia piłki nożnej dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy. Spotkania rozpoczynają się półgodzinną rozgrzewką i treningiem, a następnie rozgrywane są turnieje pięcioosobowych drużyn. „Zainteresowanie jest duże – mówi Emmanuel Józefacki - codziennie w zajęciach uczestniczy ponad trzydziestu uczniów i nie tylko z Niemiec lecz również z Rudki Kozłowieckiej, Nasutowa czy Ciecierzyna. Dzięki tej akcji młodzież, która nie wyjechała na zimowiska nie musi spędzać wolnego czasu przed telewizorem czy komputerem.”
 
W połowie grudnia w aktualnościach na naszej stronie internetowej zachęcaliśmy młodzież z terenu naszej gminy do udziału w projekcie „Pewnie w dorosłość”, realizowanego w partnerstwie Gminy Niemce z Fundacją Sempre a Frente. W najbliższą niedzielę tj. 8 lutego 30 młodych osób, które przystąpiły do projektu wyjedzie do Zakopanego na tygodniowy wypoczynek w ramach integracji rozpoczynającego swoją działalność Młodzieżowego Klubu Środowiskowego w Niemcach przy Zespole szkół w Niemcach.
 
Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń z tegorocznych ferii.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90