Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ - zakończenie projektu...

Aktualności

JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ - zakończenie projektu w Ciecierzynie

JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ - zakończenie projektu w Ciecierzynie

19.01.2015

Gimnazjum nr 2 im. bł. bpa Władysława Gorala w Ciecierzynie znalazło się w prestiżowym gronie szkół zakwalifikowanych do III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Jeżdżę z głową”. Od 3 lat program „Jeżdżę z głową” jest objęty patronatem takich instytucji, jak Ministerstwo Edukacji Narodowej, Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Od września uczniowie dwóch klas I gimnazjum podczas zajęć lekcyjnych uczyli się praktycznego wykorzystania przepisów ruchu drogowego, zachowań prawidłowych dla pieszych i rowerzystów oraz kultury i życzliwości wobec innych użytkowników dróg. Następnie podjęli szereg działań na rzecz swoich lokalnych społeczności m.in. rozmowy z rodzicami, sąsiadami, przedstawicielami władz i jednostek policji oraz pracę zespołową w tzw. grze miejskiej.
 
W wyniku tych działań powstał obywatelski projekt zmian – usprawnień do zrealizowania w najbliższej okolicy mający na celu bezpieczeństwo mieszkańców (załącznik).
 
W dniu 14 stycznia 2015 na zaproszenie dyrekcji szkoły oraz koordynatora zadania Wójt Krzysztof Urbaś spotkał się z uczestnikami projektu. Młodzież z entuzjazmem opowiadała o swoich działaniach oraz przedstawiła wyniki swojej pracy. Ponadto podkreśliła również te działania gminy, które w ostatnim czasie przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa składając podziękowania na ręce pana Wójta m.in. za budowę chodnika wzdłuż drogi krajowej 19 , gruntowny remont drogi gminnej za wiaduktem kolejowym w kierunku Baszek, budowę oświetlenia wzdłuż wielu dróg gminnych i powiatowych. Pan Wójt zadeklarował dalsze działania gminy w tym kierunku podkreślając, że są to działania priorytetowe w samorządzie. Kontynuując wypowiedź stwierdził, że największą zmianą  jaka czeka nas w najbliższym czasie będzie niewątpliwie budowa obwodnicy Niemiec, która w dużej mierze dotyczyć będzie także miejscowości Ciecierzyn. Jest to od lat oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która dzięki środkom unijnym oraz ogromnemu wsparciu m.in. p. Posła Henryka Smolarza ma szanse na realizację.
 
Działania młodzieży wójt ocenił bardzo wysoko ze względu na cel jaki przyświecał tym działaniom – bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także innowacyjne metody edukacyjne w projekcie, które niewątpliwie miały wpływ nie tylko na edukację w zakresie bezpieczeństwa na drodze, ale też na kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego.
 
Spotkanie zakończyło się przekazaniem przez młodzież drobnych upominków oraz  propozycją wspólnego udziału w rajdzie rowerowym po malowniczych szlakach rowerowych na terenie naszej gminy.
 
zapraszamy na stronę internetową programu www.jezdzezglowa.pl
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90