Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Świąteczne spotkania w placówkach...

Aktualności

Świąteczne spotkania w placówkach oświatowych naszej gminy

Świąteczne spotkania w placówkach oświatowych naszej gminy

22.12.2014

Jak co roku w ostatnie dni nauki przed przerwą świąteczną w szkołach i przedszkolach Gminy Niemce odbyły się jasełka – tradycyjne przedstawienia teatralne o tematyce bożonarodzeniowej.

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pachnący, pełen magii, radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Świąteczne spotkania poprzedziły gruntowne przygotowania m.in. wspólne pieczenie pierniczków, wykonanie dekoracji, stroików oraz ozdób świątecznych. Dzieci wzięły udział w konkursach m.in. na kartkę świąteczną oraz ozdobę choinkową i szopkę świąteczną. W wielu szkołach odbyły się także kiermasze świąteczne. W ostatnich dniach nauki przed przerwą świąteczną we wszystkich  szkołach i przedszkolach na terenie naszej gminy odbyły się jasełka – tradycyjne przedstawienia teatralne o tematyce bożonarodzeniowej. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne obrazując historię Narodzenia Pańskiego. Na spotkaniach nie zabrakło również, wspólnego śpiewania kolęd oraz bożonarodzeniowych i noworocznych życzeń podczas dzielenia się opłatkiem, a wszystko to w gronie uczniów, rodziców, babć i dziadków, nauczycieli i pracowników szkoły, księży oraz zaproszonych gości. Jak co roku w kilku spotkaniach świątecznych na zaproszenie społeczności szkolnych/przedszkolnych uczestniczył również Wójt Krzysztof Urbaś oraz z-ca Wójta Iwona Pulińska. Tradycyjnie nie zabrakło też prezentów. Wójt obdarował dzieciaki słodyczami, a sam otrzymał własnoręcznie wykonane przez nich stroiki i ozdoby świąteczne.

Poniżej prezentujemy fotorelację z tych wydarzeń.

 

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90