Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Finał konkursu na kartkę świąteczną...

Aktualności

Finał konkursu na kartkę świąteczną Gminy Niemce

Finał konkursu na kartkę świąteczną Gminy Niemce

19.12.2014

W dniu wczorajszym 18.12.2014 r. w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na kartkę świąteczną Gminy Niemce „Boże narodzenie 2014”

Święta Bożego Narodzenia to dla chrześcijańskiego świata jedno z najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. W naszej polskiej kulturze ich symbolika i obrzędowość mają szczególny wymiar. Z jednej strony to czas wewnętrznego wyciszenia w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela, zaś z drugiej możliwość uzewnętrzniania swoich emocji i uczuć, poprzez wzajemne obdarowywanie się prezentami, składanie sobie życzeń.

W naszej gminnej społeczności tradycją stała się kartka świąteczna z życzeniami Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, wysyłana do wszystkich mieszkańców gminy. Kartka jest niezwykła, bo wykonana przez dzieci, a wybrana, jako jedna z wielu, które wpłynęły na Gminny Konkurs Plastyczny „Boże Narodzenie 2014”, na którym honorowy patronat objął Wójt Gminy Niemce. Organizatorem Konkursu była Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Nasutowie.

Na konkurs wpłynęło 36 prac z siedmiu szkół podstawowych z terenu gminy. Komisja Konkursowa, po obejrzeniu i dokonaniu oceny, wyłoniła jedną pracę, przyznając jej nagrodę główną, sześć prac, którym przyznano miejsca od I-III w każdej kategorii wiekowej oraz trzy wyróżnienia. 

Główną nagrodę w postaci upowszechnienia projektu w formie wydania kartki świątecznej z logo Gminy Niemce, która zostanie rozesłana w imieniu Wójta Gminy Niemce  z życzeniami świątecznymi do mieszkańców gminy wygrała praca uczennicy kl. II ze Szkoły Podstawowej w Niemcach – Zuzanny Goljanek.

Nagrodzeni w kategorii klas I-III:

I miejsce – Edyta Gałat – kl. III Szkoła Podstawowa w Nasutowie
II miejsce – Natalia Domownik – kl. II Szkoła Podstawowa w Niemcach
III miejsce – Tymon Fietko – kl. III Szkoła Podstawowa w Jakubowicach Konińskich

Nagrodzeni w kategorii kas IV-VI:

I miejsce – Magdalena Kozieł – kl. Va Szkoła Podstawowa w Ciecierzynie
II miejsce – Andrea Obszańska – kl. V Szkoła Podstawowa w Jakubowicach Konińskich
III miejsce – Patrycja Misiurek – kl. V Szkoła Podstawowa w Krasieninie

Wyróżnienia otrzymują:

  • Paulina Capała - kl. VI-  Szkoła Podstawowa w Ciecierzynie
  • Oliwia Misiurek – kl. IV  Szkoła Podstawowa w Krasieninie
  • Anna Kukiełka – kl. VI Szkoła Podstawowa w Nasutowie

Uroczyste podsumowanie Konkursu odbyło się 18 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Nasutowie. Wręczenia nagród, ufundowanych przez Wójta Gminy Krzysztofa Urbasia dokonali: Pani Iwona Pulińska – z-ca wójta, oraz przedstawiciele Komisji Konkursowej - Pani Anna Studzińska  - dyr. GOASz, Pan Grzegorz Niećko – dyr. GBP w Niemcach.

Podziękowania i wyrazy uznania skierowane były również do nauczycieli, opiekunów  i rodziców dzieci biorących udział w konkursie. Gratulacje odebrali także obecni na uroczystości dyrektorzy szkół z terenu gminy.

W ciepłej i rodzinnej atmosferze, przy filiżance herbaty i słodkościach czas upływał bardzo miło i radośnie.  Świątecznego nastroju dodawały piękne polskie kolędy, śpiewane wspólnie pod przewodnictwem szkolnego zespołu wokalno-instrumentalnego.

Cenne nagrody będą zapewne dla dzieci motywacją do udziału w kolejnych konkursach, a serdeczny, niecodzienny klimat spotkania na długo pozostanie w naszej pamięci.

Grażyna Gliwka

 

Nagrodzone kartki można pobrać z naszej strony (link poniżej) i wysłać e-mailem swoim bliskim.

Pobierz kartki

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90