Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI W miejscowości Dys pojawiły się...

Aktualności

W miejscowości Dys pojawiły się tabliczki z nazwami ulic

W miejscowości Dys pojawiły się tabliczki z nazwami ulic

09.12.2014

Po Niemcach i Jakubowicach w kolejnej miejscowości pojawiły się nazwy ulic. Od 1 stycznia 2015 roku wchodzą w życie uchwały nadające drogom w Dysie nazwy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, 14 marca 2014 roku Rada Gminy Niemce podjęła uchwały w sprawie nadania nazw ulic dla dróg położonych w granicach administracyjnych miejscowości Dys. Nowe adresy oficjalnie będą obowiązywały od 1 stycznia 2015 roku, co będzie skutkowało koniecznością wymiany przez mieszkańców dokumentów zawierających adres, takich jak dowody osobiste, rejestracyjne, prawa jazdy, dokumenty firmowe czy finansowe. Dowody osobiste będzie można wymienić bezpłatnie. Niestety, pomimo starań gminy o jednorazową, bezpłatną wymianę dokumentów w Starostwie Powiatowym, władze powiatu w tej sprawie wypowiedziały się negatywnie.
 
Aktualne prawo nakłada na właścicieli obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu (na budynku lub ogrodzeniu) tabliczki z nadanym nowym numerem. Bezpłatne tabliczki z nowym adresem można odebrać u sołtysa w dni powszednie po godzinie 15.00 oraz w weekendy w ciągu całego dnia. Nowe adresy na posesjach powinny się pojawić do 31 stycznia 2015 r.
 

Plan ulic w Dysie (kliknij aby powiększyć lub zapisać)

Pobierz aktualny plan ulic

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90