Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Pierwsza sesja VII kadencji Rady...

Aktualności

Pierwsza sesja VII kadencji Rady Gminy Niemce

Pierwsza sesja VII kadencji Rady Gminy Niemce

02.12.2014

W dniu wczorajszym 1 grudnia 2014 r. odbyła się pierwsza sesja Rady Gminy Niemce VII kadencji, zwołana przez Komisarza Wyborczego w Lublinie Magdalenę Kuczyńską.

Inaugurację działalności Rady Gminy Niemce kadencji 2014-2018 poprzedziła msza św. odprawiona w kościele parafialnym w Niemcach w intencji samorządu i mieszkańców naszej gminy.
 
Sesję nowej rady otworzyła Iwona Pulińska – Zastępca Wójta Gminy Niemce, która dalsze prowadzenie obrad przekazała najstarszemu wiekiem radnemu Józefowi Wysokińskiemu. Po oficjalnym powitaniu, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Beata Gajuś wręczyła radnym oraz wójtowi Krzysztofowi Urbasiowi dokumenty zaświadczające o ich wyborze, a następnie odbyło się ślubowanie radnych i zaprzysiężenie wójta. Wśród licznie przybyłych gości, podczas ślubowania obecny był także Wicestarosta Lubelski Robert Wójcik, który pogratulował wójtowi i radnym sukcesu w wyborach oraz życzył powodzenia w pracy na rzecz naszej społeczności.
 
Kolejnym punktem porządku obrad było wybranie Przewodniczącego Rady Gminy i jego zastępców. Jedynym kandydatem na funkcję przewodniczącego był Sławomir Mroczek. Za jego kandydaturą głosowało 14 radnych, jeden głos był nieważny (radny Mroczek poinformował, że był to jego głos). Równie sprawnie odbyły się wybory zastępców. Na to stanowisko zostali zgłoszeni Beata Zgierska i Roman Wysocki. W głosowaniu także otrzymali pełne poparcie wszystkich zgromadzonych radnych.
 
Liczymy, że po takim zgodnym przebiegu pierwszej sesji Rady Gminy Niemce oraz po życzeniach „owocnej współpracy”, które padły z ust Wójta Krzysztofa Urbasia jak i Przewodniczącego Sławomira Mroczka, VII kadencja Władz naszej gminy będzie jeszcze lepiej służyła rozwojowi Gminy Niemce.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90