Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Kolejna świetlica po gruntownym...

Aktualności

Kolejna świetlica po gruntownym remoncie przekazana mieszkańcom

Kolejna świetlica po gruntownym remoncie przekazana mieszkańcom

12.11.2014

W dniu wczorajszym tj. 11 listopada 2014 r. mieszkańcy miejscowości Dys z rąk Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia odebrali klucze do nowo wyremontowanej remizy OSP, która równocześnie ma służyć jako świetlica wiejska.

Uroczystości związane z przekazaniem świetlicy poprzedziła msza święta dziękczynna za mijającą kadencję Wójta i Rady Gminy Niemce. Następnie po symbolicznym przecięciu wstęgi i poświęceniu lokalu, mieszkańcy oraz strażacy z Dysa mogli się zapoznać z efektami wykonanych prac.

Remiza OSP w Dysie to kolejny obiekt użyteczności publicznej który w ostatnich latach został poddany gruntownej modernizacji. Prace remontowe trwały od 2013 roku, podczas których wymieniono dach, wykonano nową elewację wraz z ociepleniem oraz zamontowano ogrzewanie gazowe. Budynek zyskał nową kuchnię i zaplecze sanitarne z łazienką przystosowaną dla osób niepełnosprawnych. Na możliwość korzystania z nowego lokalu z niecierpliwością czekali strażacy z jednostki OSP w Dysie, Koło Gospodyń Wiejskich oraz zespół ludowy „Dysowiacy”, który swoim występem uświetnił radosną uroczystość.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90