Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Obchody Święta Odzyskania...

Aktualności

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w naszej gminie

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w naszej gminie

12.11.2014

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Z racji tego, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy uroczystości związane z tym świętem rozpoczęły się na kilka dni wcześniej.

Dzieci i młodzież szkolna oddała hołd poległym za naszą ojczyznę odwiedzając ich groby. W placówkach oświatowych na terenie naszej gminy odbyły się uroczystości szkolne z udziałem kombatantów oraz zaproszonych gości. W piątek 7 listopada w Zespole Szkół w Niemcach  odbył się  I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „A to Polska właśnie…” dla uczniów gimnazjów z terenu gminy Niemce. Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Niemce. Laureatki konkursu  - Agnieszka Szczygieł, Klaudia Mularczuk oraz Natalia Boguta wystąpiły podczas koncertu pieśni patriotycznych „Niepodległa” w wykonaniu Chóru Męskiego „Bas Canto” w dniu 11 listopada w Europejskim Ośrodku Integracyjnym w Niemcach.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90