Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Spotkanie Klubu Seniora w nowej...

Aktualności

Spotkanie Klubu Seniora w nowej siedzibie

Spotkanie Klubu Seniora w nowej siedzibie

05.11.2014

27 października 2014 r. po raz pierwszy w nowej siedzibie, odbyło się spotkanie Klubu Seniora. Wśród zaproszonych gości byli: poseł na Sejm RP Henryk Smolarz, Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś, zastępca Wójta Gminy Niemce Iwona Pulińska oraz dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Marian Golianek.

Tematem spotkania było między innymi podsumowanie działań klubu w ostatnich miesiącach, a było co wspominać. Poniżej prezentujemy sprawozdanie z działalności Klubu Seniora we wrześniu i październiku bieżącego roku.

Aktywni seniorzy w gminie Niemce

Seniorzy z gminy Niemce w ostatnim czasie nie mogli narzekać na nudę.
 
W dniach 18 i 19 września 2014 r. brali udział w wycieczce, odwiedzili takie miejscowości jak Ujazd (Krzyżtopór), Kurozwęki, Rytwiany i Sandomierz.
 
W czwartek 2 października br. seniorów z naszej gminy odwiedzili seniorzy z gminy Sosnowica. Na terenie Fundacji w Nasutowie zgromadziło się ponad 90 osób. Podczas pikniku seniorzy mogli podzielić się swoimi odczuciami, problemami i doświadczeniami, popróbować bigosu z buraków i pieczonych ziemniaków. Gośćmi spotkania byli Sekretarz Urzędu Gminy Sosnowica Pani Beata Wachulik, Wójt Gminy Niemce Pan Krzysztof Urbaś i z-ca wójta Gminy Niemce Pani Iwona Pulińska. Na spotkaniu seniorów z dwóch gmin nie zabrakło muzyki i wspólnego śpiewu.
 
Kozłówka była kolejnym miejscem jakie odwiedzili seniorzy 15 października 2014 r. W wycieczce udział wzięło 45 osób. Zwiedziliśmy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, kaplicę pałacową, pięknie utrzymany ogród i park pałacowy.
 
W dniu 19 października 2014 r. seniorzy z gminy Niemce otrzymali z rąk Wójta Gminy Niemce Pana Krzysztofa Urbasia klucze do nowego lokalu – budynku mieszczącego się w parku w Niemcach.
 
Wilanów i Warszawa to kolejne miejsca, które 24 października 2014 r. odwiedzili seniorzy. W Wilanowie zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III oraz piękny ogród. Z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy panoramę Warszawy. Wieczorem uczestniczyliśmy w przedstawieniu „Wieczór bałkański” w teatrze Buffo.

Barbara Ściseł

Członkowie klubu ustalili również, że od listopada będą się cyklicznie spotykali w swoim lokalu w każdy czwartek w godz. 11.00 – 14.00
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90