Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Autobus linii 44 kursuje teraz do...

Aktualności

Autobus linii 44 kursuje teraz do Jakubowic Konińskich

Autobus linii 44 kursuje teraz do Jakubowic Konińskich

03.11.2014

Dzięki staraniom Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, mieszkańcy Jakubowic Konińskich zyskali bardzo wygodne połączenie komunikacyjne w postaci linii kursującej w dzień powszedni z częstotliwością co 20 minut do ścisłego centrum Lublina.

Od 31 października wszystkie kursy linii nr 44 komunikacji miejskiej zostały przedłużone do nowo powstałej pętli w Jakubowicach Konińskich przy ogródkach działkowych „Sami Swoi”. W związku z tym oprócz nowego przystanku końcowego, powstały jeszcze dwa: Jurajska 01 i 02 zlokalizowane na ul. Choiny. 

 
 
    


Jednocześnie korektą została objęta linia nr 4 przebiegająca przez teren Gminy Niemce. Autobusy jadące w kierunku Elizówki, po obsłudze przystanku „Elizówka-Giełda” kursują teraz drogą serwisową po wschodniej stronie S19, a wracają do Lublina drogą gminną, na terenie miejscowości Elizówka. W związku ze zmianą trasy uruchomione zostały dodatkowe przystanki oraz zmieniono rozkład jazdy uwzględniający prośby mieszkańców.

Nowe połączenie w Jakubowicach Konińskich oraz korekta już istniejącego w Elizówce, jest pierwszym zwiastunem rozszerzenia funkcjonowania komunikacji miejskiej w Gminie Niemce, a co za tym idzie zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa jej mieszkańców.

« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90