Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Gmina Niemce już po raz czwarty...

Aktualności

Gmina Niemce już po raz czwarty "Samorządowym Liderem Edukacji"

Gmina Niemce już po raz czwarty "Samorządowym Liderem Edukacji"

03.11.2014

30 października 2014 roku w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące IV edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin i Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej „Samorządowy Lider Edukacji”, którego współorganizatorem jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, na którym obecny, był również Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś.

Podczas uroczystości finałowej na Uniwersytecie Wrocławskim certyfikaty wręczono 56 gminom i powiatom z całej Polski w pięciu kategoriach. Gmina Niemce -  w kategorii  Gminy do 20 tys. mieszkańców -  otrzymała aż 3 wyróżnienia
 
Certyfikat zwykły za całokształt działań edukacyjnych w roku 2013. Jest to niewątpliwie sukces, który zaowocował nie tylko dzięki dobremu zarządzaniu, ale także współpracy samorządu, szkół oraz dobrej i fachowej pracy nauczycieli dającej efekty w postaci wysokich wyników nauczania oraz osiąganych przez uczniów sukcesów.
 
 
Wyróżnienie -  Mecenas Wiedzy, które jest indywidualnym wyróżnieniem otrzymanym przez p. Wójta Krzysztofa Urbasia w dowód szczególnego, osobistego zaangażowania na rzecz rozwoju edukacji na poziomie lokalnym oraz troski o kreowanie w gminie klimatu  przyjaznego nauce, szkolnictwu i młodzieży uczącej się. W uzasadnieniu napisano: „Wyróżnienie „Mecenas Wiedzy” przyznano w dowód uznania Pańskiej działalności w zakresie budowania w Gminie nowoczesnego systemu zarządzania talentami i wspierania rozwoju ucznia zdolnego, kreowania rozwiązań przyjaznych kadrom oświatowym oraz pozyskiwania funduszy pozabudżetowych na inicjatywy edukacyjne”. W Tej kategorii przyznano tylko 4 wyróżnienia na 23 podmioty, a ogólnie zaledwie 9 gospodarzy gmin otrzymało to wyróżnienie .
 
Ponadto Niemce zdobyły Srebrny Certyfikat. Srebrne znaki jakości „Samorządowy Lider Edukacji "otrzymały tylko te gminy i powiaty, które po raz czwarty z rzędu odebrały laury w Programie, a zatem samorządy nagradzane certyfikatem od czterech lat. Jak podkreśliła to Kapituła konkursu, otrzymany znak jakości świadczy o trwałości i długookresowości rozwiązań oświatowych pozytywnie ocenianych przez Komisje. Tylko 17 samorządów otrzymało to wyróżnienie. 
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90