Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Jesienne inwestycje w Gminie Niemce

Aktualności

Jesienne inwestycje w Gminie Niemce

Jesienne inwestycje w Gminie Niemce

31.10.2014

W okresie ostatnich miesięcy w naszej gminie zakończono trzy kluczowe zadania inwestycyjne. Dzięki nowo wyremontowanej świetlicy, mieszkańcy Elizówki mogli w ubiegły weekend uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, park w Niemcach, ze swoimi wspaniałymi placami zabaw, cieszy się ogromną popularnością, a na targowisku „Mój Rynek” w Krasieninie pojawiają się pierwsi handlujący.

Oprócz tych ostatnich, spektakularnych realizacji, trwają także prace nad innymi zdaniami, czasem może mniejszymi ale równie ważnymi dla naszych mieszkańców.
 
W Jakubowicach Konińskich pojawiły się dwa odcinki dróg asfaltowych. Ul. Brzozowa i ul. Świerkowa mają już nowe nawierzchnie. 100 metrowy odcinek w miejscowości Stoczek również jest ukończony. Poszerzony został podjazd do Szkoły Podstawowej w Dysie. Przed przebudową rodzice dowożący dzieci na zajęcia musieli podjeżdżać do szkoły w ruchu wahadłowym. Do zakończonych inwestycji należy dodać także modernizację ponad 2 kilometrowego fragmentu drogi nr 106048L w Rudce Kozłowieckiej, kolejny etap remontu świetlicy i wykonanie odwodnienia drogi w Nowym Stawie. Koszt wyżej wymienionych zadań to ponad 1 milion złotych.
 
Na terenie gminy Niemce w trakcie realizacji mamy:
 
- budowę chodnika wzdłuż drogi gminnej 106032L w Dysie,
 
- budowę oświetlenia drogowego w Baszkach i Ciecierzynie,
 
- budowę parkingu dla mieszkańców Krasienina w pobliżu kościoła, dotowanego w 75% ze środków UE,
 
- budowę chodnika w Ciecierzynie wzdłuż drogi krajowej nr 19 (na wniosek wójta gminy Niemce
  Krzysztofa Urbasia, GDDKiA wykonuje chodnik z własnego budżetu)
 
Przewidywany koszt zakończenia tych inwestycji to ponad pół miliona złotych.
 
Na rozpoczęcie robót budowlanych przez wykonawców czeka jeszcze ul. Cedrowa i odcinek ul. Zemborskiej w Jakubowicach Konińskich. Na te zadania gmina zabezpieczyła już 450 tys. złotych.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90