Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI „ZASMAKUJ W TRADYCJI” – warsztaty...

Aktualności

„ZASMAKUJ W TRADYCJI” – warsztaty kulinarne w Elizówce

„ZASMAKUJ W TRADYCJI” – warsztaty kulinarne w Elizówce

27.10.2014

W sobotę, 25 października 2014 r. odbył się kolejny odcinek warsztatów kulinarnych organizowanych przez trzy lokalne grupy działania, LGD „Kraina wokół Lublina”, LGD „Ziemia Biłgorajska i LGD „Ziemi Kraśnickiej” w ramach projektu pt. „Zasmakuj w tradycji”. Tym razem realizatorzy projektu zawitali do świetlicy w Elizówce.

Projekt skierowany jest do mieszkańców obszarów partnerskich LGD, wytwórców produktów lokalnych i tradycyjnych, restauratorów, członkiń KGW, właścicieli gospodarstw agroturystycznych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką produktów tradycyjnych. Realizacja projektu polega na zorganizowaniu 41 spotkań – warsztatów kulinarnych (w tym 20 na obszarze LGD „Kraina wokół Lublina"), podczas których odbywają się pokazy sporządzania tradycyjnych potraw oraz prezentacja potraw charakterystycznych dla danej miejscowości, gminy, wykonywanych przez mieszkańców. Wybór potraw nie jest przypadkowy i ma na celu promowanie takich przysmaków, które maja szansę zostać zarejestrowane na Liście Produktów Tradycyjnych.
 
Elementem promocji produktów oraz miejsc ich wytwarzania i tradycji z tym związanych jest realizacja cyklu programów ZASMAKUJ W TRADYCJI emitowanych na antenie TVP Lublin.
 
Na spotkanie przybyli mieszkańcy Elizówki, Dysa, Pólka, a także zaproszeni goście wśród których między innymi byli Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś i Zastępca Wójta Iwona Pulińska. Uczestnicy warsztatów, pod kierunkiem zawodowych kucharzy przygotowywali zupę krem z dyni i naleśniki. W trakcie spotkania odbyła się również prezentacja multimedialna na temat produktów regionalnych oraz degustacja potraw przygotowanych przez naszych mieszkańców.
 
Zapraszamy do oglądania cyklu programów pt. „Zasmakuj w tradycji” w TVP Lublin.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90