Dziś jest: r.
Imieniny:
Jesteś na: AKTUALNOŚCI Uroczyste otwarcie parku w Niemcach

Aktualności

Uroczyste otwarcie parku w Niemcach

Uroczyste otwarcie parku w Niemcach

24.10.2014

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, 19 października 2014 roku odbyło się oficjalne otwarcie parku w Niemcach. Z tej okazji został zorganizowany festyn rodzinny.

Uroczystości rozpoczęły się od poświęcenia obiektu przez księdza Krzysztofa Galewskiego proboszcza tutejszej parafii. Następnie Wójt Gminy Niemce Krzysztof Urbaś w towarzystwie znamienitych gości dokonał symbolicznego otwarcia parku. Wśród przecinających wstęgę byli Posłowie na Sejm RP Henryk Smolarz i Jan Łopata, Przewodniczący Rady Powiatu Lubelskiego Sławomir Zygo, Zastępca Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Lucjan Orgasiński, Przewodniczący Rady Gminy Niemce Henryk Ziębowicz, Proboszcz Krzysztof Galewski, Komendant Komisariatu Policji w Niemcach podinsp. Mariusz Szadurski oraz Prezes POL-SKONE Jan Szulżyk. Ksiądz proboszcz poświęcił także wyremontowany budynek po starej hydroforni, w którym swoją siedzibę będzie miał teraz Klub Seniora z Niemiec.
Podczas części oficjalnej, wójt Krzysztof Urbaś podziękował panu Lucjanowi Orgasińskiemu, za finansowe wsparcie rewitalizacji parku jakie otrzymaliśmy od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Na uroczystości wyróżnione zostały także Koła Gospodyń Wiejskich, którym wójt wręczył nagrody za dotychczasową działalność. W części artystycznej na scenie zaprezentowały się dziecięce zespoły z Przedszkola Publicznego i Zespołu Szkół w Niemcach, młodzi sportowcy z Klubu Karate Tradycyjnego „Bushi” oraz wszystkie formacje Studia Tańca RYTHM-X z Gminnego Ośrodka Kultury w Niemcach.
Oprócz występów artystycznych, na licznie przybyłych mieszkańców czekało wiele atrakcji. Była darmowa wata cukrowa, popcorn, malowanie twarzy oraz wielkie bańki mydlane. Po terenie przechadzały się postacie z bajek, z którymi można było się sfotografować, a urządzenia na placach zabaw były wręcz oblegane.
Liczymy, że tak wspaniały obiekt będzie teraz ulubionym miejscem wypoczynku i spotkań mieszkańców Niemiec i okolic.
« Powrót
Urząd Gminy Niemce
ul. Lubelska 121, 21 - 025 Niemce
tel. 81 756 15 21, fax 81 756 17 90